Policista roku - aukce pistole z edice Pocta legendám

Policista roku 2022 – darovací šek nadaci.

Dne 19.5.2023 proběhl ve Španělském sále Pražském hradu 23. ročník ankety Policista roku kdy jsou oceňováni nejlepší policisté a občanští zaměstnanci resortu. V rámci večera převzali ministr vnitra a ředitel Nadace policistů a hasičů od generálního ředitele a předsedy představenstva Česká zbrojovka, a.s. dárcovský šek ve výši 468 319 Kč z dobročinné aukce dne 27.11.2022 kdy byla vydražena speciální edice pistolí CZ 75 a Colt 1911 z edice Pocta legendám, která byla vytvořena v limitovaném počtu 50 sad při příležitosti prvního výročí od akvizice Coltu. Generální ředitel a.s. Česká zbrojovka v krátkém vystoupení zmínil historii této edice i dobročinný aspekt a také ocenil práci policistů a hasičů a podpořil práci nadace, která pomáhá pozůstalým dětem po zahynulých policistech a hasičích ve výkonu služby, těžce tělesně postiženým bývalým policistům a hasičům, kteří se zranili při plnění služebních úkolů a policistům a hasičům ve služebním poměru, kteří se dostali do neřešitelné životní situace.

České zbrojovka, a.s. si cení možnosti spolupracovat s Policií České republiky a věří, že tato spolupráce bude pokračovat a dále se rozvíjet

Ředitel nadace poděkoval generálnímu řediteli za tento dar, ocenil pravidelnou a dlouhodobou spolupráci s a.s. Česká zbrojovka, zvýraznil, že tyto peníze budou beze zbytku použity na pomoc všem těm, kterým se Nadace policistů a hasičů již více jak dvacet let snaží pomáhat v jejich nelehkém životě.

Nadace Fe

Foto archiv nadace