Policejní pochod Brdy 2023

  1. Policejní pochod Brdy 2023

Květnový víkend 19 – 21.5.2023 se konal tentokráte již VI. ročník PPB 2023 a my samozřejmě nemohli chybět. Přidali se k nám ještě dva účastníci. Po sdělení, jaké je to, jací tam jsou báječní lidé a že nikdo si tam na nic nehraje, se rozhodli naprosto správně.

A tak naše parta, čítající 5 osob, vyrazila. Páteční příjezd do ubytovacího zařízení byl pohodový a samozřejmě veselý. Přivezli jsme si nějaké občerstvení, o které jsme se jako přátelé podělili.

A po vybalení a úvodním setkání jsme vyrazili do námi dost dobře známého místa, odkud ten večer odcházeli účastníci na pochod – Extrém. A bylo jich hodně. Proběhlo mi hlavou, jaké to asi je – také bych se třeba někdy chtěla účastnit…Tak snad…Nic neslibuji….

Na našem známém místě jsme se přivítali s báječným Janem Francem. Ano, naším policistou a opravdu skvělým srdcařem. Víme, že pan Franc společně s dalšími lidmi – organizátory – dělají maximum, aby vše klaplo. A to se jim vskutku daří.

Páteční večer nám utekl a my se přehoupli do sobotního rána.

Budíček byl opravdu famózní – ranní vstávání s písní nás navnadilo.

Něco málo jsme posnídali a vyrazili na START. Registrovali jsme se a obdrželi malou pochodovou kartičku (tu jsme předkládali na kontrolním bodu), drobné občerstvení a balené vody, a samozřejmě mapky.

Cesta nám příjemně utíkala, vše vycházelo. Naše parta si povídala a hodně se nasmála. Báječné to souznění nás všech. Z kopce do kopce, mírný kamenitý výstup (člověk musel dávat pozor kam šlape). Ale pak ten výhled – krása. Úspěšně jsme došli do kontrolního bodu, vyfotili se a pokračovali do CÍLE. Žádný spěch, jen pohoda a vnímání sebe navzájem a přírody. Dokonalé pročištění hlavy od všech starostí a uspěchanosti dnešní doby.

A po pár hodinách nás vítá Cíl. Jdeme oznámit, že jsme dorazili. Dostáváme diplom a poděkování. Super – báječné.

Nyní si zasloužíme dobré občerstvení. A také se tak děje. Povídáme a ukazujeme si nafocené fotky. Vše moc podařené.  Přišel k nám i náš policista – Honzík Franc. Povídáme. Máme spoustu témat k hovoru.  Hodně příjemné povídání.

Tímto velmi děkujeme panu Francovi a dalším lidem, kteří se podílí na takovéto záslužné akci.

Opravdu od srdce děkujeme jménem naší Nadace policistů a hasičů.

Těšíme se na další ročník PPB 2024

Martina Linhartová s dcerou Martinou

Jiřina Dlouhá se synem Honzou