Léčebně ozdravný pobyt u moře nadačních rodin tělesně postižených bývalých policistů a hasičů v nadační péči

Ve dnech 15. 9. - 24. 9. 2023 se uskutečnil nadační, léčebně - ozdravný pobyt těžce tělesně postižených bývalých policistů a hasičů, kteří utrpěli při službě těžkou zdravotní újmu s trvalými následky, které jim znemožňují prožít plnohodnotný život.

Již tradiční, společný léčebně ozdravný pobyt se uskutečnil letos na Mallorce. Zájezd pro nadační rodiny zajistila CK JAMI.  Při výběru hotelu se přihlíželo k jeho přednostem, např. bezbariérové přístupy, pozvolný vstupu do moře, přístup do bazénu, pohodlí na pokojích a strava v rozsahu all inclusive. Velký vliv při výběru lokality byla skutečnost, že hotel byl situován nedaleko od pláže s mírným vstupem do průzračného moře.

V rámci pobytu využívaly nadační rodiny venkovních bazénů, možnosti ranních procházek po pláži s dechovým cvičením a také měli možnost se zúčastnit rehabilitačního cvičení v bazénu s cvičitelkou.

 Po celý pobyt byla s nadační skupinou přítomna  delegátka, a  zdravotní sestra. Pobyt splňoval všechny požadavky kladené na průběh přímořského pobytu tělesně postižených bývalých policistů a hasičů.

Většina nadačních rodin odjížděla s úsměvem, s radostí ze setkání, odpočata a hlavně, společným pobytem se prohloubilo přátelství mezi rodinami s pocitem pevného zázemí v nadaci.

Poděkování patří především policistům, hasičům a všem zaměstnancům rezortu MV ČR, kteří svojí pomocí přispěli k uskutečnění léčebně ozdravného pobytu pro nadační skupinu těžce tělesně postižených bývalých policistů a hasičů.

Realizaci projektu podpořila Zdravotní pojišťovna MVČR, Nadace ČEZ, Čepro a.s.,  ČPP vienna insurance group, O2 Family, Europlazma, ORLEN Unipetrol Benzina, Pražská plynárenská a.s..

Nadace policistů srdečně děkuje

H.Proch.