BŘEZOVÁ U SOKOLOVA LETOS ZNOVU HOSTILA MEZINÁRODNÍ KRIMIFEST

NA PODPORU NADACE POLICISTŮ A HASIČŮ SE PODAŘILO ZÍSKAT ČÁSTKU 44.000 KČ.

Již 23. ročník festivalu kriminálních filmů a prevence kriminality se uskutečnil v týdnu od 7. do 12. listopadu v Březové u Sokolova. Za dobu jeho šestidenního trvání navštívilo dle statistik pořadatelů různorodé akce a doprovodné programy vč. žáků a studentů téměř 1400 návštěvníků. Město Březová nabídlo v rámci festivalu nejen řadu filmových promítání, ale také bohatý doprovodný program čítající dva hudební koncerty, besedu s hercem Miroslavem Hanušem, výstavu Kriminalistického ústavu na téma ‚Tajemství kriminalistických laboratoří“ a hlavním tématem byl seriál „Případy 1. oddělení“ a také program Policie ČR pro školy i veřejnost.

Slavnostním zahájením celého festivalu byl již tradiční benefiční koncert Hudby Hradní stráže a Policie ČR, během kterého v kinosále spolu s oblíbeným hudebním tělesem vystoupila sólistka Petra Švingrová. V rámci koncertu, který moderoval Petr Čimpera, předal starosta města Březová pan Jaroslav Bělíček řediteli Nadace policistů a hasičů mjr. v. v. Bc. Vlastimilu Kašparovi symbolický šek s finančním darem. Benefici okomentovala vedoucí Kulturního domu a zástupce pořadatele Jana Gogová: „Koncert Hudby Hradní stráže a Policie ČR je jedna z mála akcí, která poskytne nejen kulturní zážitek návštěvníkům kulturního domu, ale je především přínosem dobré věci. A tou je finanční podpora dětem hasičů a policistů, která se vybrala díky uskutečnění tohoto koncertu. Celkem se na dobrovolných příspěvcích podařilo vybrat   22.071 Kč, za což bych velice ráda poděkovala všem přítomným návštěvníkům, kteří se tak na finančním daru podíleli. Vedení města Březová nakonec darovanou částku zdvojnásobilo a Nadaci věnuje skvělou částku 44.000 Kč.“

KRIMIFEST, který letos oslavil 23. let své existence na území České republiky, by se měl dle předběžných plánů organizátorů vrátit do Březové opět až za dva roky, tedy v roce 2025.