Dvojitá pomoc skrze darování krevní plazmy

V letošním roce 2024 pokračuje naše již 9letá spolupráce s dárcovskými centry Europlasma, kde i nadále mohou dárci krevní plazmy přispívat na Nadaci policistů a hasičů. Rok 2023 byl v míře jejich štědrosti rekordní, protože celkově nám darovali úžasnou částku 231 800 Kč, za což jim nesmírně děkujeme.

Unikátní je, že dárci pomohou hned dvakrát (pacientům s přístupem k jejich životně důležitých lékům a rodinám, které podporuje naše Nadace) a to bez zatížení své peněženky s nárokem na zajímavé benefity jako odměny za jejich velkorysý čin. Vzhledem k aktuálnímu navýšení finanční náhrady za darování v centrech Europlasma na 900 Kč/odběr, může každý dárce nyní přispět ještě vyšší částkou, než tomu bylo v minulosti. Stačí, pokud si dárce v centrech Europlasma zvolí před darováním, že si tentokrát nepřeje vyplatit hotově finanční náhradu, ale bude darovat tzv. bezpříspěvkově. To znamená, že celou výši finanční náhrady věnuje jedné ze tří partnerských neziskových organizací společnosti, mezi které se řadí naše Nadace. Jako bonus bezpříspěvkoví dárci mohou využít daňový odpočet 3000 Kč za každý takový odběr a dálé čerpat výhody od své zdravotní pojišťovny. Krevní plazma je využívána k přímé transfuzi a výrobě léčivých přípravků. Tyto produkty jsou nezbytné pro léčbu řady nemocí (imunodeficience, hemofilie, tetanus, roztroušená skleróza a další). Plazma se nedá uměle vytvořit, a proto je dárcovství nenahraditelné. Bez obětavosti a štědrosti dárců by nebylo možné poskytovat nezbytnou pomoc těm, kteří ji potřebují. Společnost Europlasma otevřela své první dárcovské centrum již v roce 2009 jako jedno z prvních soukromých zařízení, které se zaměřovalo na odebírání krevní plazmy výhradně pro zdravotní účely.

Aktuálně se společnost pyšní 3 dárcovskými centry v Praze, které se nachází v obchodních centrech Westfield Chodov, Centrum Černý Most a nově také Metropole Zličín.