• O nadaci
 • Organizační složky
 • Činnost nadace
 • Kontakty
 • Aktuality
 • Dokumenty
 • Foto - Video
 • Archiv
 • Přátelé
 • Chcete přispět?
  175 787 001 / 0300
  Děkujeme!

  FINANČNÍ DARY VĚNOVANÉ NADACI JSOU BEZE ZBYTKU ROZDĚLENY MEZI NADAČNÍ RODINY.

  « zpět

  Zdařilý pobyt na pobřeží Španělska

  V Alcoceberu  - malém půvabném letovisku  proběhl ve dnech 5. – 14. července léčebně ozdravný pobyt, kterého se zúčastnilo  45 sirotků po zahynulých policistech a hasičích  a 30 jejich maminek.   Ubytováni jsme byli v pohodlném hotelu s běžným komfortem  vystavěném v bezprostřední blízkosti pláže s jemným pískem a pozvolným vstupem do čistého moře. Stravování v rozsahu plné penze bylo podáváno v klimatizované jídelně, formou "švédských stolů". Kvalita jídla, jeho množství i pestrost nabídky uspokojila i ty nejnáročnější strávníky.

  Kromě každodenního koupání v moři či v bazénu, užívání si slunce a pohybu na zdravém vzduchu, se někteří z nás jeli projet vyhlídkovým vláčkem po pobřeží, nebo si vyšli, cestičkou lemovanou malými zátokami, na příjemnou procházku k majáku. Do pahorkatiny Irta, provoněné divokým rozmarýnem, se k poustevně Sv. Lucie, nebo ke středověké obranné věži Torre de Ebrí, vydali jen ti zdatnější.

   

  Ve městě Benicasim, vzdáleném asi 30 km jižně od Alcoceberu, se rozkládá na ploše větší než 45 000 m2, vodní park Aquarama. Ten byl cílem jednoho z našich společných výletů. Atrakce všeho druhu zde byly navrženy pro veškeré věkové kategorie a tak jsme si užívali opravdu všichni. Sjížděli jsme na otevřených i uzavřených tobogánech a na různých skluzavkách, nechali se masírovat vodopády a zaplavali si v bazénu s umělými vlnami. Ti nejodvážnější z nás si vyzkoušeli největší místní adrenalinovou atrakci Space Shot - 60 metrů vysokou věž  na jejíž vrchol nás to i se sedačkou vystřelilo za 3 vteřiny. Po nadechnutí se a krátkém rozhlédnutí po okolí následoval volný pád do hloubky 30 metrů a po malé zastávce pozvolný sjezd zpátky na zem.

   

  Návštěva místních trhů, kde bylo možno zakoupit čerstvou zeleninu, ovoce, ořechy, koření, květiny, ale také obuv, oblečení, prádlo, různé výrobky z kůže a suvenýry, byla dalším zpestřením a příjemným zážitkem našeho španělského pobytu.

   

  Náš druhý společný výlet směřoval asi 25 km na sever od Alcoceberu, do města Peňiscola, které patří mezi nejnavštěvovanější památky Španělska a které bylo v roce 1989 prohlášeno  organizací UNESCO za světové kulturní dědictví.

   

  V závěru léčebně ozdravného pobytu nás navštívil i generální ředitel ZP MV ČR Ing. Jaromír Gajdáček, Ph.D. Na společné besedě jsme diskutovali o zdařilých dlouhodobých a dobrých vzájemných vztazích  a vyjádřili poděkování za pomoc, kterou nám již tradičně pojišťovna partnersky poskytuje. 

   

  Poděkování také patří kanceláři Jami agency, která pro nás léčebně ozdravný pobyt realizovala a  v neposlední řadě  dvěma obětavým delegátkám Veronice a Kristýně.

   

  Vladimír Šutera

  zakladatelé nadace

  Nadace policistů a hasičů
  Ministerstvo vnitra ČR, PS 21, Nad Štolou 3
  170 34 Praha 7
  IČ: 26 73 87 41

  Tel.: +420 974 824 030
  Fax: +420 974 824 321