« zpět

Vydavatelství PRAH podporuje Nadaci

Po vzájemné dohodě vyšla pěkná spolupráce s nakladatelstvím PRAH, které z každé prodané knihy pošle finanční příspěvek ve prospěch Nadace policistů a hasičů.

 

Jedná se o knihu od autora Jonathana Franklina - Drama chilských horníků. Jde o příběh pozoruhodného lidského vítězství – přežití 33 mužů zasypaných na 14 týdnů v dole. Muži uvěznění 700 m pod povrchem se spojili dohromady a vytvořili ojedinělé společenství, aby přežili.

 

V napínavých a bolestivých detailech zkoumá kniha osudnou hru, která vedla těchto 33 mužů k práci v měďném dole, kde se pravidelně stávala důlní neštěstí s oběťmi na životech. Byla napsána ve spolupráci s týmem záchranářů i rodinami horníků. Střídá detailní pohledy na jejich předchozí život a dialogy s pozoruhodným dramatem uvězněných horníků. Je to časová a zároveň i nadčasová výpověď o lidské vytrvalosti, tvrdošíjnosti a přežití.

 

Tuto výpověď napsal známý americký novinář Jonathan Franklin, který strávil celé týdny na místě důlního dramatu. Předtím žil 15 let v Chile a jako jediný novinář dostal průkaz záchranného týmu. Byl doslova u všeho. Psal o tom do The Guardian, The Observer, The Washington Post a The Sydney Morning Herald. Jeho strhující články četli lidé po celém světě. 240 stran, mapky a plánky, 16 stran unikátní barevné přílohy, MC 269,-Kč Vydává nakladatelství Práh.     www.prah.cz

 

Dekujeme za podporu.

 

Zpracoval: Miroslav Bouda

zakladatelé nadace

Nadace policistů a hasičů
Ministerstvo vnitra ČR, PS 21, Nad Štolou 3
170 34 Praha 7
IČ: 26 73 87 41

Tel.: +420 974 824 030
Fax: +420 974 824 321