« zpět

Velkolepý sparťanský hold záchranářům - z odborného časopisu 112

Velkolepý sparťanský hold záchranářům
V rámci projektu Sparta vzdává hold záchranářům, hasičům, policistům a vojákům umožnil klub vstup zdarma příslušníkům a pracovníkům uvedených složek IZS na dvě lednová extraligová utkání sehraná v Tipsport areně. 
Letošní, v pořadí již třetí ročník akce, byl skutečně velkolepý. Po pátečním zápasu proti Kladnu před více než desetitisícovou kulisou akce gradovala nedělním duelem s Libercem, kterému přihlíželo bezmála 12 000 diváků. Zápasu předcházelo vystoupení Hudby hradní stráže a Policie ČR, státní hymna v podání sólisty Národního divadla Františka Zahradníčka a slavnostní nástup zástupců jednotlivých záchranářských složek a Armády ČR.
 
Utkání s Libercem pak hráči Sparty odehráli ve speciální sadě dresů s logy jednotlivých složek. Dresy jsou nyní draženy v sadách i s návleky na kalhoty a stulpnami. Výtěžek z aukce bude převeden na konto Nadace policistů a hasičů – vzájemná pomoc v tísni, která se v současnosti stará o více než 60 dětí ze 42 rodin policistů a hasičů, kteří zahynuli při výkonu služby a 45 trvale tělesně těžce postižených bývalých příslušníků těchto složek. O přestávce zápasu ministr vnitra Jan Kubice společně s ředitelem Nadace Vladimírem Šuterou převzali z rukou předsedy představenstva HC Sparta Praha Petra Břízy šek pro Nadaci v hodnotě 30 tisíc korun. Dárkem pro přihlížející záchranáře byl i samotný zápas, ve kterém padlo 10 branek a skončil vítězstvím domácích. Za předvedenou hru, ale zejména za svůj ojedinělý počin, patří sparťanským hokejistům a vedení klubu velké uznání a poděkování.
plk. Dr. Jaroslav VYKOUKAL, foto kpt. Ing. Ivana SVITÁKOVÁ
zakladatelé nadace

Nadace policistů a hasičů
Ministerstvo vnitra ČR, PS 21, Nad Štolou 3
170 34 Praha 7
IČ: 26 73 87 41

Tel.: +420 974 824 030
Fax: +420 974 824 321