• O nadaci
 • Organizační složky
 • Činnost nadace
 • Kontakty
 • Aktuality
 • Dokumenty
 • Foto - Video
 • Archiv
 • Přátelé
 • Chcete přispět?
  175 787 001 / 0300
  Děkujeme!

  FINANČNÍ DARY VĚNOVANÉ NADACI JSOU BEZE ZBYTKU ROZDĚLENY MEZI NADAČNÍ RODINY.

  « zpět

  Tajemství Jaromíra Joo poslední rozloučení

  V pátek 5. března odpoledne se v Horních Počernicích rodina a blízcí rozloučili se slavným principálem cirkusu Jo-JOO. Jaromír Joo po třinácti dnech na plicní ventilaci prohrál boj se zákeřným koronavirem. Na poslední cestu ho přišel vyprovodit i policejní veterán František Kuneš. S ním totiž zesnulý umělec dlouhodobě spolupracoval ve prospěch Nadace policistů a hasičů. Po ní bylo dokonce pojmenováno první mládě pumy, které se v cirkuse narodilo. Jmenuje se stejně jako organizace, tedy Nadace policistů a hasičů.

  „Jaromír byl bystrý a silný chlap, nesmírně pracovitý muž, moudrý a sečtělý pán a vášnivý a impulzivní člověk. Tvůj smích a strhující smysl pro humor a tvé velké srdce nás bude provázet, navždy,“ popsal Jaromíra Joo při pátečním smutečním obřadu farář.

  O tom, že měl principál skutečně dobré srdce, svědčí také jeho dlouhodobá úzká spolupráce s Nadací policistů a hasičů. Ta pomáhá jednak těm policistům a hasičům, kteří při své práci utrpěli vážné zranění, jehož následkem se stali těžce tělesně postiženými. Za druhé se snaží zlepšit životní podmínky dětem, jejichž rodič nebo rodiče ve výkonu služby zemřeli. Od roku 2018 navíc pomáhá aktivním policistům a hasičům v nepředpokládané tíživé

  ,životní situaci.

  Nezvyklé jméno pumy

  „Naše spolupráce byla velmi dobrá. Bývalý policista pan František Kuneš společně s cirkusem Jo připravoval představení po celé republice a výtěžkem z nich cirkus přispíval a přispívá ve prospěch nadace,“ popsal pro Blesk její ředitel Vladimír Šutera. O blízkém vztahu svědčí i skutečnost, že jedna šelma narozená v cirkuse byla dokonce pojmenována právě po této organizaci. „Mláďátko pumy, které je první narozené mládě pumy v cirkuse Jo-JOO, tak je pojmenováno a pokřtěno jménem naší nadace jako takové,“ dodal Šutera.

  V roce 2019 vznikl projekt „Záchranáři děkujeme 2019“. V rámci něhož cirkus poskytl výrazně zlevněné vstupenky pro všechny záchranáře, tedy profesionální policisty, profesionální hasiče, zaměstnance záchranných služeb, profesionální vojáky, vězeňskou službu, dále pro členy sborů dobrovolných hasičů, městské policisty a jejich rodinné příslušníky. Záštitu nad projektem převzal právě veterán František Kuneš.

  „Vzhledem k obrovskému úspěchu celé akce se za čtyři roky trvání projektu vybralo a Nadaci policistů a hasičů předalo celkem 277.100,- Kč, děkujeme,“ uvedla organizace na svých stránkách. Z každé prodané vstupenky cirkus přispíval na konto Nadace 20 korun.

   

  Optimista i v těžkých chvílích

  Cirkusem skutečně žil, což dokládá i motto, kterým se v životě řídil, „život je cirkus a cirkus je život“. Navíc do poslední chvíle neztrácel optimismus i přesto, že současná situace nebyla pro cirkusy zrovna příznivá. Svým kolegům nahrál před smrtí vzkaz.

  „Vážení cirkusoví přátelé, v této těžké době je vše obrácené na hlavu, všichni trpíme, bojíme se,“ uvedl Jaromír Joo ve svém videovzkazu. „Ale já pevně doufám, že se vše vrátí k normálu a že opět budeme žít a cirkus a všichni budeme zdraví a budeme žít dál,“ dodal ve svém poselství naděje.

   

  zakladatelé nadace

  Nadace policistů a hasičů
  Ministerstvo vnitra ČR, PS 21, Nad Štolou 3
  170 34 Praha 7
  IČ: 26 73 87 41

  Tel.: +420 974 824 030
  Fax: +420 974 824 321