• O nadaci
 • Organizační složky
 • Činnost nadace
 • Kontakty
 • Aktuality
 • Dokumenty
 • Foto - Video
 • Archiv
 • Přátelé
 • Chcete přispět?
  175 787 001 / 0300
  Děkujeme!

  FINANČNÍ DARY VĚNOVANÉ NADACI JSOU BEZE ZBYTKU ROZDĚLENY MEZI NADAČNÍ RODINY.

  « zpět

  Španělsko 2012 - čtvrtý léčebně ozdravný pobyt nadačních rodin

  Tentokrát to bylo již po čtvrté, kdy „naše nadační rodinka“ mohla společně strávit několik dnů u moře ve Španělsku. Vdovy a sirotkové po policistech a hasičích, kteří přišli o svůj život při zachraňování životů a majetku jiných se setkali v krásném prostředí, načerpali fyzické i psychické síly a alespoň na chvíli trochu pozapomněli na svůj nelehký osud. Léčebně ozdravný pobyt se mohl uskutečnit jen díky finanční podpoře Zdravotní pojišťovny ministerstva vnitra a sponzorským darům podniků, organizací i jednotlivců, kterým osud těchto pozůstalých není lhostejný.
   
  Pobyt byl původně objednán ve 3* hotelu v letovisku Santa Susanna, na pobřeží Costa Maresme. Když se ale obchodní ředitelka španělské cestovní kanceláře Viajes Olympia, která ubytování zajišťovala, dozvěděla, že Nadace policistů a hasičů vznikla právě před deseti lety a že tento rok je pro ni rokem jubilejním a zároveň, že Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra slaví dvacáté výročí svého vzniku, vynaložila veškeré úsilí a podařilo se jí za nezměněných finančních podmínek získat pro nás ubytování v hotelu vyšší kategorie a hlavně v jednom z nejkrásnějších letovisek Katalánska – Tossa de Mar.
   
  Tossa de Mar je půvabné historické městečko rozkládající se na pobřeží krásného zálivu lemovaného skalami. Je vzdálené 95 km severně od Barcelony a asi 100 km od hranic s Francií. Jeho původ se datuje již od doby římské. Dominantou města je stará část s mohutným opevněním, romantickými uličkami a zbytky gotického hradu.
  Čas jsme trávili hlavně sluněním, koupáním v moři i v bazénu a procházkami po malebném okolí. Navštívili jsme římskou osadu (Ells Ametllers) ze 4. století a místní Městské muzeum, ve kterém jsou vystaveny obrazy Marca Chagalla, který si s dalšími pařížskými umělci zvolil Tossu za své letní sídlo.
   
  Někteří z nás se v průběhu pobytu vydali na celodenní výlet za zábavou i poučením do parku "Marineland". Ten je sice určen hlavně dětem, ale zaujme i dospělé. Mimo řady bazénů s různými druhy skluzavek a tobogánů, jsou zde voliéry s exotickým ptactvem a nabízí se tu různá vystoupení s papoušky, s delfíny či s lachtany.
   
  Dva dny před skončením pobytu jsme uskutečnili polodenní výlet do Barcelony, hlavního města Katalánska, které je zároveň největším přístavem a druhým největším městem Španělska. Prošli jsme se po nejznámějším barcelonském bulváru Rambla, navštívili gotickou čtvrť s kostelem Svaté Eulálie, obdivovali úžasné dílo geniálního architekta Gaudího „Dům svaté rodiny“ (Sagrada familia), viděli Olympijský stadión a vyjeli autobusem na horu Montjuic, odkud je krásný výhled téměř na celou Barcelonu. Tečkou za vydařeným výletem bylo večerní představení „Zpívající fontány“ (Font Mágica), které předvádí velkolepou souhru světla, hudby a vodního proudu. Do hotelu jsme se vrátili kolem půlnoci unaveni a plni krásných zážitků, ale také s vědomím, že náš pobyt se chýlí ke konci.
  Léčebně ozdravný pobyt se po všech stránkách vydařil a splnil očekávání všech účastníků.
   
  Petr Mika
  Fe
  zakladatelé nadace

  Nadace policistů a hasičů
  Ministerstvo vnitra ČR, PS 21, Nad Štolou 3
  170 34 Praha 7
  IČ: 26 73 87 41

  Tel.: +420 974 824 030
  Fax: +420 974 824 321