• O nadaci
 • Organizační složky
 • Činnost nadace
 • Kontakty
 • Aktuality
 • Dokumenty
 • Foto - Video
 • Archiv
 • Přátelé
 • Chcete přispět?
  175 787 001 / 0300
  Děkujeme!

  FINANČNÍ DARY VĚNOVANÉ NADACI JSOU BEZE ZBYTKU ROZDĚLENY MEZI NADAČNÍ RODINY.

  « zpět

  Slavnosti bojových umění

  V neděli 13. října se pod záštitou ředitele Krajského ředitelství policie Moravskoslezského kraje pana plk. Mgr. Tomáše Kužela konaly „Slavnosti bojových umění“, letos poprvé v multifunkční aule GONG Dolní Vítkovice.

   

  Pořadatelem byl již tradičně oddíl AIKIDO Sportovního klubu policie Ostrava v čele s předsedou oddílu AIKIDO SKP Ostrava nprap. Ing. Kamilem Kozákem, instruktorem výcviku služební přípravy, místopředsedou oddílu prap. Radimírem Macháčkem, inspektorem obvodního oddělení policie Ostrava-Přívoz a učitelem oddílu prap. René Grygarem, inspektorem odboru cizinecké policie. Všichni tři policisté mají s přípravou dlouholeté zkušenosti z předešlých ročníků. To ovšem neznamená, že by organizování brali na lehkou váhu. Opak je pravdou a výsledek je také znát. Festival je rok od roku propracovanější, líbivější a zajímavější. Moderování se s šarmem a bezprostředností ujal ostravský herec Vladimír Polák. Speciálními hosty programu byli sólisté baletu Národního divadla Moravskoslezského Lucie Skálová a Po-Ju Lin, kteří v úvodu předvedli scénu z baletu japonského skladatele Ryuichi Sakamota Poslední samuraj.

   

  V bohatém programu se prezentovaly oddíly: AIKIDO, JUDO, KARATE, TAEKWON-DO, MUAY-THAI, CHAN SHAOLIN SI A DJU SU KUNG FU, CAPOEIRA CANDEIAS a K 1 SPORT. Vystupující předvedli své dovednosti s takovou vervou a nasazením, až se občas tajil dech. Zvlášť u nejmladší generace bylo vidět, s jakým zápalem a nadšením se svému vybranému bojovému umění věnují.

   

  Výtěžek akce byl již devátým rokem poukázán na konto Nadace policistů a hasičů – vzájemná pomoc v tísni. K vybraným 23 000,- Kć přispěli nejen platící diváci, ale také vystupující včetně moderátora, kteří se vzdali nároku na honorář. Předsedovi nadace policistů a hasičů panu PHDr. Ladislavu Šuterovi šek za hotovost vybranou na festivalu předali ministr vnitra Ing. Matin Pecina, MBA společně s ředitelem krajského ředitelství plk. Mgr. Tomášem Kuželem a předsedou oddílu AIKIDO SKP Ostrava Ing. Kamilem Kozákem.

   

  Přestože příprava festivalu je časově náročné a policisté, kteří jí pravidelně rok co rok organizují jsou vytíženi nejen pracovně, ale také svou dobrovolnou instruktorskou činností v oddíle AIKIDO SKP Ostrava, přepokládáme, že pro ohromný ohlas se milovníci bojových umění z řad účinkujících ale také z řad diváků, znovu za rok setkají.

   

  Závěrem je ještě dlužno připomenout, že akce by se nezdařila bez finanční a také jiné pomoci sponzorů (uvedených na plakátu propagující tuto akci), kteří významně přispěli a bez již zmíněné skutečnosti, že všichni účinkující se vzdali nároku na honorář.

   

  por. Mgr. Daniela Vlčková Krajské ředitelství policie Moravskoslezského kraje

   

  Vložila: H. Procházková

  zakladatelé nadace

  Nadace policistů a hasičů
  Ministerstvo vnitra ČR, PS 21, Nad Štolou 3
  170 34 Praha 7
  IČ: 26 73 87 41

  Tel.: +420 974 824 030
  Fax: +420 974 824 321