« zpět

Slavnosti bojových umění 2011

V neděli 16. října se v Ostravě konají Slavnosti bojových umění.  

 

     Výtěžek z akce bude již posedmé věnován Nadaci policiostů a hasičů - vzájemná pomoc v tísni. Ta ho využije na zlepšení životních podmínek dětí po policistech a hasičích, kteří zahynuli při výkonu služby v letech 1993 - 2011 a těžce tělesně postižených bývalých policistů a hasičů, kterým bylo zranění způsobeno při výkonu služby.

 

Nadace jménem všech potřebných vřele děkuje.  

 

Slavnosti bojových umění 2011
Festival „Slavnosti Bojových Umění 2011“ se již po jedenácté konal dne 16. října v hale TJ MITTAL Ostrava. Akce probíhala pod patronací ředitele Krajského ředitelství policie Moravskoslezského kraje pana plk. Mgr. Bc. Tomáše Tuhého a záštitou náměstka primátora Statutárního města Ostravy pana Ing. Martina Štěpánka, Ph.D..  
 
 Pořadatelem akce byl oddíl AIKIDO SKP Ostrava, kde hlavními organizátory festivalu byli policisté – instruktor výcviku služební přípravy a předseda oddílu Aikido SKP Ostrava  nprap. Ing. Kamil Kozák a prap. Radimír Macháček, policista OOP Ostrava – Přívoz a místopředseda oddílu AIKIDO SKP Ostrava. Výtěžek výše zmíněné akce byl již sedmým rokem poukázán na konto Nadace policistů a hasičů – vzájemná pomoc v tísni. Částka, která byla na konto nadace letos odeslána, dosáhla 35 000 Kč. z vybraného diváckého vstupného a5000 Kč., které věnoval Rotary klub Ostrava. Festivalu se zúčastnilo na 400 platících diváků a více než stovka vystupujících. Celková částka poukázaná na konto nadace za sedm let konání festivalu dosáhla 266 000 korun.
 
Letos se prezentovaly oddíly – AIKIDO, JUDO, KRAV MAGA, TAEKWON-DO ITF, MUAY-THAI, CHAN SHAOLIN SI A DJU SU KUNG FU, KYUDO, IAIDO a KENDO, CAPOEIRA CANDEIAS a KICKBOX MORAVIA. Speciálním hostem festivalu byl zpěvák a herec Ruda z Ostravy.
 
Akce proběhla za finanční podpory Statutárního města Ostravy, městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz a byla moderována ostravským hercem Vladimírem Polákem.Všichni vystupující se prezentovali bez nároku na honorář.
 
Šek za vybranou hotovost ze vstupného předali předsedovi nadace policistů a hasičů panuPHDr. Ladislavu Šuterovi a místopředsedovi nadacepanu JUDr. Milanu Štěpánkoviza Krajské ředitelství policie Moravskoslezského kraje náměstek ředitele Krajského ředitelství policie Moravskoslezského kraje pan plk. Mgr. Dalimil Sypták společně s  předsedou oddílu Aikido SKP Ostrava panem Ing. Kamilem Kozákem a ředitelem TJ MITTAL Ostrava panem Ing. Tomášem Staníčkem.
 
Fotoarchiv z  předchozích ročníků je možno shlédnout na webových stránkáchwww.aikido-ostrava.cz oddílu Aikido SKP Ostrava a bude, samozřejmě okamžitě po zpracování doplněn i fotomateriálem z letošní akce a na požádání dodán.
                                                                                      Zpracoval Ing. Kamil Kozák
zakladatelé nadace

Nadace policistů a hasičů
Ministerstvo vnitra ČR, PS 21, Nad Štolou 3
170 34 Praha 7
IČ: 26 73 87 41

Tel.: +420 974 824 030
Fax: +420 974 824 321