• O nadaci
 • Organizační složky
 • Činnost nadace
 • Kontakty
 • Aktuality
 • Dokumenty
 • Foto - Video
 • Archiv
 • Přátelé
 • Chcete přispět?
  175 787 001 / 0300
  Děkujeme!

  FINANČNÍ DARY VĚNOVANÉ NADACI JSOU BEZE ZBYTKU ROZDĚLENY MEZI NADAČNÍ RODINY.

  « zpět

  PŘÍBĚH PODĚKOVÁNÍ

  Příběh  -   Marek Grunský

  Syn Marek se narodil v květnu 2017 jako zdravé miminko a takto se vyvíjel až do svých 2,5 roků. V říjnu 2019, co začalo jako běžné onemocnění dýchacích cest a zánět uší, se nakonec projevilo jako zánět mozkových blan a míchy se selháním imunitního systému- zánětlivá myelopatie, kvadruparesa s plegií horních končetin, což bylo následně lékaři diagnostikováno na základě řady vyšetření. Tento stav, kdy výsledky krve, moči a mozkomíšního moku nebyly pozitivní na viry ani bakterie, lékaři začali léčit podáním chemoterapie (cyklofosfamidu). Celkem dostal 7 dávek.

  Markův stav, který z počátku nemoci vypadal velmi hrozivě, nehýbal končetinami, pouze hlavou, se postupně začal zlepšovat, vracela se pohybnost do nohou. Vrátila se i hybnost do levé ruky. Pravá ruka zůstala nehybná. 

  Marek levou ruku zohne v lokti, ovládá zápěstí a prsty, pohyb v rameni nahoru a do boku zatím nejde. Pravá ruka je na tom podstatně hůř, hýbe palcem, ukazovákem a prostředníčkem, zápěstí a ruku v lokti zohne pouze v leže s oporou. Rameno neovládá vůbec.

  Syn Marek do dnešního dne absolvoval 2x léčebný pobyt v Sanatoria Klimkovice se speciálním programem Reha Motion, dále intenzivní rehabilitační měsíční a 14-ti denní cvičení v soukromém zařízení NeuroAxon Praha, intenzivní týdenní pobyt v soukromém rehabilitačním zařízení Sarema, s.r.o. Brno a nepravidelné cvičení v zařízení  NeuroAxon Zlín. V době mimo intenzitní cvičení se podrobuje kraniosakrální terapii u soukromé fyzioterapeutky, jezdíme do FN Olomouc ke specialistovi na elektroakupunkturu, do lázní Lednice na jodobromové koupele a do bazénu a 3x – 4x denně cvičíme Vojtovu metodu.

  Pravidelným cvičením posílil především střed těla, nohy a i hybnost rukou a pletenců ramenních, které jsou ve špatném stavu, je o poznání lepší. Lepší se i stav pravé ruky a to hlavně hybnost prstů a to zejména prsteníku a malíčku.

  Vše je teprve na začátku a Marka čeká ještě mnoho úsilí a nekonečné cvičení, aby byl alespoň částečně samostatný. 

  Z celého srdce proto děkujeme Nadaci policistů a hasičů za poskytnutí finančního daru na rehabilitační cvičení syna Marka.

  Radek Grunský – Policie ČR 

  zakladatelé nadace

  Nadace policistů a hasičů
  Ministerstvo vnitra ČR, PS 21, Nad Štolou 3
  170 34 Praha 7
  IČ: 26 73 87 41

  Tel.: +420 974 824 030
  Fax: +420 974 824 321