• O nadaci
 • Organizační složky
 • Činnost nadace
 • Kontakty
 • Aktuality
 • Dokumenty
 • Foto - Video
 • Archiv
 • Přátelé
 • Chcete přispět?
  175 787 001 / 0300
  Děkujeme!

  FINANČNÍ DARY VĚNOVANÉ NADACI JSOU BEZE ZBYTKU ROZDĚLENY MEZI NADAČNÍ RODINY.

  « zpět

  PŘEDVÁNOČNÍ SETKÁNÍ NADAČNÍCH RODIN

  Předvánoční listopadové nadační setkání v Praze v roce 15. výročí založení nadace.

       Bylo nabité rozmanitými dílčími akcemi a zážitky. Zúčastnilo se ho přes sto sirotků po zahynulých policistech a hasičích při výkonu služby se svými maminkami a těžce tělesně postižených bývalých policistů a hasičů s doprovázejícími rodinnými příslušníky.

       Dopravu nadačních rodin z celé republiky opětovně, se souhlasem ministra vnitra, obětavě zajišťovala Policie ČR a HZS ČR. „Azylovou náruč“ včetně autobusové přepravy po Praze zase poskytla Vyšší policejní škola v pražských Hrdlořezích.

       Pietní akt u pomníku padlých policistů a hasičů v areálu Muzea Policie ČR doplnila ekumenická bohoslužba v přilehlém kostele, shlédnutí pamětních desek padlých policistů, které jsou nově soustředěny v muzeu a prohlídka nových, vždy zajímavých, expozic.

       Malá chvíle zbyla i na návštěvu tradičního vánočního trhu.

       V architektonicky skvostných prostorách Národního domu na Vinohradech si všichni nadační a jejich vzácní hosté z resortu i mimo něj poslechli vánoční koncert Hudby Hradní stráže a Policie ČR se svými sólisty, který se setkal s velkým ohlasem. Nadace převzala dárkové šeky od svých stabilních přátelských sponzorů - O2 Family, Odborového svazu hasičů a sdružení Veterán Policie ČR, od něhož navíc obdržela, jako ocenění spolupráce, pamětní medaili. I ona předala sponzorům symbolické dárky. V průběhu koncertu zakladatelé nadace pokřtili  druhou, sponzorsky vydanou, nadační knihu k 15. výročí jejího založení. Autorský kolektiv převzal, jako poděkování, nadační skleněná srdce. „Tváří“ večera se stala společnost TV Barrandov, která tam natočila reportáž a z jejíž řad byl i moderátor,

       Druhý den setkání byl velmi atypický. V Národním zemědělském muzeu Praha na všechny čekalo mláďátko pumy americké narozené v prvním Národním cirkusu Jo-Joo, který je naším významným sponzorem. Za přítomnosti generálního ředitele Národního zemědělského muzea, ředitele muzea pobočky Praha a obětavé pracovnice propagačního oddělení, významných hostů z Policie ČR a za asistence ředitele cirkusu a jeho umělců byla šelmička pokřtěna jménem NADACE. Akt provázela emotivně lidská řeč předsedy Křesťanské policejní asociace. Na závěr tohoto bloku přítomní museli obdivovat malé cirkusové číslo „hadího muže“. Všem těmto předal ředitel nadace dárky s poděkováním za laskavou spolupráci Než se účastníci rozešli s komentátory po zajímavě zrekonstruovaném a velice interaktivním muzeu obdržely všechny rodiny od vedení muzea rodinnou volnou vstupenku na rok 2018 platnou ve všech pobočkách v republice. Kromě tohoto daru byla navíc nadace hostem muzea.     

       Posledním bodem dvoudenního programu bylo slavnostní odpoledne na Ministerstvu vnitra. Členové správní a dozorčí rady rozdali dárkové tašky a sdělili informace o současné a budoucí péči nadace. A už nastalo vzájemné loučení a odjezd zpět domů.

       Na pietním aktu a slavnostním odpoledni poděkovala za obě nadační skupiny jedna maminka a jedna studentka. Poděkovaly nadaci, její správní a dozorčí radě za péči, ale především, jako každoročně, největší poděkování patřilo policistům, hasičům a občanským pracovníkům resortu vnitra za jejich velkou solidaritu formou pravidelných i nepravidelných finančních darů a jiné pomoci.

       V roce 15. výročí založení nadace je na místě  poděkovat nejenom Ministerstvu vnitra ČR, Policii České republiky, Hasičskému záchrannému sboru České republiky, ale jmenovitě především Zařízení služeb Ministerstva vnitra, jehož zařízení a služby využívá nadace po celou dobu existence, Hudbě Hradní stráže a Policie ČR, která svojí hudební produkcí každé setkání povznese na vysokou úroveň, Vyšší policejní škole v Praze Hrdlořezích za každoroční přijetí velké nadační skupiny, Muzeu Policie ČR a KŘ policie hl.m.Prahy za organizaci pietních aktů. – Dále vřele děkujeme Národnímu domu na Vinohradech, Národnímu zemědělskému muzeu v Praze a všem sponzorům a přátelům nadace. Tito všichni, spolu s pracovníky nadace, se podíleli na zdárném průběhu nadačního setkání, které je organizačně velice rozmanité a náročné. Fe 

  fotografie se připravují

       

  zakladatelé nadace

  Nadace policistů a hasičů
  Ministerstvo vnitra ČR, PS 21, Nad Štolou 3
  170 34 Praha 7
  IČ: 26 73 87 41

  Tel.: +420 974 824 030
  Fax: +420 974 824 321