• O nadaci
 • Organizační složky
 • Činnost nadace
 • Kontakty
 • Aktuality
 • Dokumenty
 • Foto - Video
 • Archiv
 • Přátelé
 • Chcete přispět?
  175 787 001 / 0300
  Děkujeme!

  FINANČNÍ DARY VĚNOVANÉ NADACI JSOU BEZE ZBYTKU ROZDĚLENY MEZI NADAČNÍ RODINY.

  « zpět

  Předvánoční setkání nadačních rodin a malé ohlédnutí

   

  Blíží se konec roku a s ním i malé ohlédnutí za tím, co se událo v letošním roce v životě Nadace policistů a hasičů. Ta poskytuje již šestnáctým rokem každodenní péči a pevné zázemí pro nadační rodiny.

  V

   

  předvánoční době se v Praze na dva dny setkaly rodiny po zemřelých policistech a hasičích. První den proběhl vzpomínkový pietní akt u pomníku padlých policistů a hasičů v areálu Muzea Policie ČR. Za účasti významných resortních i mimo-resortních hostů, pozůstalých dětí s maminkami, těžce tělesně postižených bývalých policistů a hasičů s doprovodem a zástupců polské delegace Fundacja pomocy wdowom i sierotom po poległych policjantach si všichni přítomní připomněli své milované a ty, kteří zahynuli při výkonu služby. Po ceremonii následovala krátká ekumenická bohoslužba v přilehlém kostele Nanebevzetí Panny Marie a sv. Karla Velikého na Karlově, ve které mj. zaznělo: „Nebojte se těch, kdo zabíjejí tělo, duši zabít nemohou.“ Večer proběhlo předvánoční setkání nadačních rodin a přátel Nadace v kongresovém sále hotelu Ambassador – Zlatá Husa. V rámci slavnostního večera se konala i charitativní dražba celkem pěti vítězných fotografií + šesté doporučené porotou ze soutěže Kriminalistika ve fotografii 2 (psali jsme v 10/2018). Role licitátora se skvěle ujal Luděk Malý z Kriminalistického ústavu. Dražba vynesla krásných 108 000 Kč, které putují na účet Nadace. Nejednalo se o jediné peníze, které ten večer šly na její konto. Stejný cíl měly i šeky od přátel Nadace v celkové hodnotě 509 340 Kč. Druhý den se v prostorách Ministerstva vnitra na Letné sešly na předvánočním slavnostním odpoledni rodiny za přítomnosti členů správní a dozorčí rady, kde dostaly dárky od sponzorů, a měly tak možnost si při této příležitosti popřát hodně zdraví do nového roku.

  Každoroční péče Nadace zahrnuje mj. nejen příspěvky na životní pojištění, stavební spoření, zdravotní pomůcky, ale i léčebně ozdravné pobyty (LOP) jak pro děti policistů a hasičů, kteří zahynuli při výkonu služby či v přímé souvislosti s ní, tak pro těžce tělesně postižené bývalé policisty a hasiče.

  Letos děti a jejich maminky strávily „LOP“ ve španělském přímořském letovisku Alcoceber. Pro pobyt dětí tu byly ideální podmínky – pláž na dosah, téměř žádné vlny a pozvolné písčité dno. Většinu dne děti trávily hrátkami v moři, večer vzaly do rukou míč a hrály volejbal nebo si v písku povídaly o všem možném. Příjemným zpestřením dne byly procházky po pobřeží nebo k majáku. Bývalí policisté a hasiči strávili týden na ostrově Rhodos v hotelu EDEN ROC, který byl vybrán s ohledem na zdravotní postižení účastníků pobytu – tedy bezbariérové přístupy a pozvolný vstup do moře. Samozřejmostí byla možnost ranních procházek po pláži s dechovým cvičením za přítomnosti lékaře i každodenní rehabilitace v bazénu. „Tým“ lékaře a delegáta doplnil ředitel Nadace v roli psychologa a pracovnice Nadace v roli zdravotní sestry. Pobyt splňoval všechny požadavky kladené na průběh přímořského pobytu tělesně postižených bývalých policistů a hasičů.

  Nadace touto cestou děkuje svým přátelům, především policistům, hasičům a zaměstnancům resortu za jejich velkou solidaritu formou pravidelných i nepravidelných finančních darů či jinou pomoc, stejně tak jako všem dlouhodobým sponzorům, jejichž zásluhou může poskytovat nadační péči v takové míře.

  Kateřina Pohůnková

  časopis Policista 

  zakladatelé nadace

  Nadace policistů a hasičů
  Ministerstvo vnitra ČR, PS 21, Nad Štolou 3
  170 34 Praha 7
  IČ: 26 73 87 41

  Tel.: +420 974 824 030
  Fax: +420 974 824 321