• O nadaci
 • Organizační složky
 • Činnost nadace
 • Kontakty
 • Aktuality
 • Dokumenty
 • Foto - Video
 • Archiv
 • Přátelé
 • Chcete přispět?
  175 787 001 / 0300
  Děkujeme!

  FINANČNÍ DARY VĚNOVANÉ NADACI JSOU BEZE ZBYTKU ROZDĚLENY MEZI NADAČNÍ RODINY.

  « zpět

  Ozdravný pobyt - Španělsko červen 2009

  Od 25.6.2009 do 7.7.2009 zajistila Nadace policistů a hasičů,prostřednictvím cestovní kanceláře JAMI agency, ozdravný pobytpro děti a matky o které pečuje. Tentokrát bylo cílem jejich, téměř 1800 km dlouhé cesty, lázeňské městečko Salou, které se nachází na středomořském pobřeží Costa Dorada (Pozlacené pobřeží) ve Španělsku.
   
  Salou (www.salou.com) je atraktivní a velice oblíbené letovisko, ležící asi 110 km jižně od Barcelony, v provincii Tarragona. Často bývá srovnáváno s francouzským Saint Tropez, či brazilskou Copacabanou. Pláže s jemným zlatavým pískem a pozvolným vstupem do moře se zde táhnou podél členitého pobřeží v délce sedmi kilometrů. Krásná palmová promenáda s množstvím květin, vodotrysků a fontán, sportovní přístav, nespočet restaurací, kaváren, diskoték, a obchodů či obchůdků se zbožím všeho druhu, zde nabízí turistům ze všech koutů světa nepřeberné možnosti aktivního i pasivního odpočinku a sportovního, kulturního či společenského vyžití. Magnetem pro malé i velké návštěvníky je jak v městečku, tak i v jeho blízkém okolí několik zábavních parků, z nichž nejznámější je Port Aventura (Přístav dobrodružství), (www.portaventura.com) který patří k nejnavštěvovanějším zábavním parkům Evropy.
   
  „Naším domovem po dobu pobytu byl ***hotel Jaime I., (www.hoteljaimeprimero.com) situovaný v rozsáhlé zahradě s několika bazény, s vodopádem, dětským hřištěm a hřištěm na minigolf. Každý den byly pořádány animační a zábavné programy pro děti i dospělé. Od centra města a od hlavní pláže byl hotel vzdálen asi pět minut pohodlné chůze. Pokoje s kompletním sociálním zařízením byly klimatizované, s balkónem, vybavené telefonem a TV se satelitním programem. Stravování podávané formou „švédských stolů“ v prostorné klimatizované hotelové restauraci, plně uspokojilo kvalitou jídla, množstvím a pestrostí nabídky i ty nejnáročnější gurmány“.
   
  „Kromě užívání si moře, pláže a zdravého vzduchu jsme v Salou navštívili tržiště, kam se vždy v pondělí sjíždějí trhovci z okolí a nabízejí oblečení, kožené zboží, nádobí, technické výrobky, ovoce a zeleninu, koření a hlavně pak místní speciality jako je třeba sušenášunka, různé ovčí a kozí sýry, ořechy, cukrovinky či med nasbíraný z pouze jednoho druhu květů“.
   
  „V úterý ráno jsme odjeli na celodenní výlet do Barcelony. Cestou jsme se zastavili v rodinné firmě Freixenet, která se již pátou generaci zabývá výrobou velice kvalitních sektů, vyvážených do mnoha zemí světa. Mezi významné a stálé zákazníky firmy patří i světoznámé osobnosti, jako jsou třeba zpěváci Placido Domingo a Montserrat Caballe či španělský král Juan Carlos. Po zhlédnutí instruktážního filmu, prohlídce sklepů, projížďce vláčkem po továrně a ochutnávce produktů jsme měli možnost zakoupit si v podnikové prodejně místní výrobky za příznivé ceny. Náš výlet potom pokračoval ještě asi 50 km do Barcelony, která je hlavním městem Katalánska a největším přístavem Španělska. Při okružní jízdě městem jsme se zastavili u chrámu Sagrada familia (Chrámsvaté rodiny), úžasné stavby geniálního architekta Antoniho Gaudí, která započala v roce 1882 a doposud pokračuje, vyjeli jsme na pahorek Montjuic, viděli olympijský stadión a kolem botanickézahrady sjeli k přístavu. Zážitkem byla návštěva mořského akvária, o kterém se říká, že je nejlepším akváriem ve středozemním moři. Do odjezdu nám zbývala ještě chvíle času a tak jsme stačili také nasát atmosféru Ramblas, kde jsme si vyfotografovali „živé“ sochy, obdivovali krásné květiny a zastavili se u malířů, kteří během několika minut dokáží namalovat obraz či nakreslit uhlem karikaturu. Poté, trochu unaveni, ale plni dojmů jsme se vrátili „domů“.
   
  „Zábavní park Port Aventura, kam jsme zavítali v druhé polovině našeho pobytu, předčil veškerá naše očekávání. Park se nachází na pokraji Salou a je rozdělen na pět částí - Středomoří, Mexiko, Polynésie, Daleký západ a Čína – a v každé z nich je řada atrakcí, které se k uvedeným oblastem vztahují. Navštívili jsme různá vystoupení, projeli mnoho horských drah, ve vydlabaném kmeni jsme se řítili Stříbrnou řekou, bojovali s podmořským drakem ve virtuálním představení „Mořská odysea“, plavili jsme se Gran kaňonem a tak trochu se i báli v „Paláci ohně“. Zážitků bylo skutečně mnoho a desetihodinový pobyt v parku nám uběhl jako voda“.
   
  „V předposlední den pobytu jsme si ještě vyjeli na výlet do Tarragony, do okresního města, jehož nejstarší část byla prohlášena za světové kulturní dědictví UNESCO. Obdivovali jsme památky z doby říše římské, které patří mezi nejcennější z těch, které se nachází mimo území Itálie, prošli jsme se pod gotickými hradbami a z vyhlídky vysoko nad mořem jsme pozorovali dění v přístavu“.
   
  „Závěrem snad zbývá říci, že zájezd se skutečně podařil. Cesta byla sice dlouhá, ale autobus pohodlný a řidiči ochotní a příjemní, stejně tak jako delegátka cestovní kanceláře, která se nám věnovala po celou dobu pobytu, na výletech i během dopravy. Počasí bylo ideální, všichni jsme si odpočinuli, načerpali nové poznatky i zkušenosti, upevnili své zdraví a v podstatně lepší kondici, duševní i tělesné, jsme se vrátili domů“.
  zakladatelé nadace

  Nadace policistů a hasičů
  Ministerstvo vnitra ČR, PS 21, Nad Štolou 3
  170 34 Praha 7
  IČ: 26 73 87 41

  Tel.: +420 974 824 030
  Fax: +420 974 824 321