• O nadaci
 • Organizační složky
 • Činnost nadace
 • Kontakty
 • Aktuality
 • Dokumenty
 • Foto - Video
 • Archiv
 • Přátelé
 • Chcete přispět?
  175 787 001 / 0300
  Děkujeme!

  FINANČNÍ DARY VĚNOVANÉ NADACI JSOU BEZE ZBYTKU ROZDĚLENY MEZI NADAČNÍ RODINY.

  « zpět

  Oranžové kolo pro nadaci - Landronkafest v Praze

  Ladronkafest - festival volného času v Praze
  Úvod » Projekty » Oranžové kolo » V roce 2011 »Ladronkafest - festival volného času v Praze

   

  Na festivalu Ladronkafest mohli návštěvníci obdivovat odvážné exhibice sportovců a milovníci adrenalinu si mohli řadu sportů sami vyzkoušet. Netradiční sportovní zážitek pak nabídl stánek Oranžového kola, kde lidé šlapali na speciálních rotopedech ve prospěch neziskových organizací. Díky silné podpoře festivalových návštěvníků se podařilo pro Nadaci policistů a hasičů a Sportovní klub Jedličkova ústavu získat více než 100 000 korun.
  Nadace policistů a hasičů( 51.039 Kč) – pomáhá zlepšit životní podmínky dětí policistů a hasičů, kteří zemřeli při výkonu služby, v přímé souvislosti s ní nebo pro její výkon, a policistům a hasičům těžce tělesně postiženým následkem zranění, které utrpěli při plnění služebních povinností. V současné době jejích služeb využívá 63 dětí ze 45 neúplných rodin a 45 invalidů.
  „Příspěvek z Oranžového kola chceme použít pro sirotky po příslušnících Hasičského záchranného sboru a policistech, kteří přišli o život při výkonu služby. Každoročně pro tyto děti zajišťujeme zahraniční léčebně-ozdravný pobyt. Pro dospělé osoby připravujeme pobyt v Polsku u moře a pro invalidy lázeňský zahraniční pobyt,“ říká Zdeněk Jindřich Oberreiter z Nadace policistů a hasičů.
  Sportovní klub Jedličkova ústavu v Praze ( 49.537 Kč) – nabízí od roku 1994 pravidelné pohybové aktivity osobám s tělesným postižením zaměřené především na atletiku, curling na vozíku, boccii, cyklistiku, lukostřelbu a doplňkově florbal, fotbal, jízdu na monolyži, kurzy horolezectví apod. „Prostředky z Oranžového kola použijeme na částečné hrazení lyžařského kurzu a pro vozíčkáře na kurz jízdy na monolyži, který bude zároveň přípravou našich atletů a cyklistů na LPH 2012 v Londýně. Zbylé peníze použijeme na uhrazení mezd asistentů a trenérů, případně na dopravu sportovců na tréninky, závody a na další akce,“ uvedl Pavel Martínek, předseda Sportovního klubu Jedličkova ústavu.
  zakladatelé nadace

  Nadace policistů a hasičů
  Ministerstvo vnitra ČR, PS 21, Nad Štolou 3
  170 34 Praha 7
  IČ: 26 73 87 41

  Tel.: +420 974 824 030
  Fax: +420 974 824 321