• O nadaci
 • Organizační složky
 • Činnost nadace
 • Kontakty
 • Aktuality
 • Dokumenty
 • Foto - Video
 • Archiv
 • Přátelé
 • Chcete přispět?
  175 787 001 / 0300
  Děkujeme!

  FINANČNÍ DARY VĚNOVANÉ NADACI JSOU BEZE ZBYTKU ROZDĚLENY MEZI NADAČNÍ RODINY.

  « zpět

  Nadační předvánoční setkání 2013 v Praze.

  Nadační předvánoční setkání 2013 v Praze.
      Ve dnech 28. a 29. listopadu se uskutečnilo v Praze tradiční setkání nadačních rodin. Zúčastnilo se ho 120 osob. Pozůstalé děti po zahynulých policistech a hasičích s maminkami a těžce tělesně postižení bývalí policisté a hasiči, o které nadace pečuje.  
       První den odpoledne se uskutečnil v areálu Muzea Policie České republiky u pomníku „padlého bojovníka“, z dílny akad. soch. prof. Kurta Gebauera, pietní akt na počet všech policistů a hasičů, kteří položili životy při výkonu povolání. Akt proběhl se všemi poctami za doprovodu smutečních tónů Hudby Hradní stráže a Policie ČR, za přítomnosti významných resortních i mimo resortních hostů včetně polské delegace. Po vzpomínkových projevech byly položeny k pomníku květinové dary a rozsvíceno desítky světel. Byla uctěna památka pana Františka Štrupla, bývalého hasiče v nadační péči, který v říjnu zemřel po dlouhé těžké nemoci. Po ceremoniálu byla sloužena pro zájemce krátká ekumenická bohoslužba za policisty a hasiče v přilehlém kostele Nanebevzetí Panny Marie a sv. Karla Velikého na Karlově.
       V muzeu pokračoval program vernisáží fotografické výstavy „Kriminalistika ve fotografii“ uspořádaná k 55. výročí založení Kriminalistického ústavu v Praze. Tu oživil nadační třináctiletý Saša Hoff hrou na akordeon. Součástí bylo i malé občerstvení. Celé odpoledne byla přítomna FTV Prima, která je mediálním partnerem nadace.
       V podvečer zbylo ještě trochu času na kus řeči při punči na vánočním trhu na náměstí Míru. Mnohá maminka tu nakoupila i dárky.
       Vyvrcholením slavnostního dne byl v Národním domě na Vinohradech nadační adventní koncert Hudby Hradní stráže a Policie ČR s hostujícími sólisty a Kühnovým dětským sborem. Přítomní sponzoři věnovali nadaci čtyřmi šeky téměř milión korun. V průběhu večera se uskutečnila aukce pěti nejlepších fotografií z výstavy „Kriminalistika ve fotografii“. Za přítomnosti profesionálního licitátora byla díla vydražena za téměř padesát tisíc korun. Po koncertě, při občerstvení,  měly možnost rodiny si mezi sebou popovídat.
       Druhý den dopoledne byla nadační rodina na Pražském hradě hostem Hradní stráže. Za asistence zástupce velitele a dvou uniformovaných průvodců se všichni podívali do Prašné věže-Mihulka, kde je zajímavá stálá expozice Hradní stráže a do Zlaté uličky. Osvěžující procházkou se přešlo do nedalekých kasáren. Tam byl  velice vtipně připraven program „živých“ ukázek z činnosti útvaru. Nálada byla úžasná. A protože nebylo zrovna moc teplo všichni s povděkem přijali horký čaj s výborným perníkem z vojenské kuchyně.  Na závěr zástupci Československé obchodní komory rozdali dětem mikulášský balíček.
       Po obědě se nadační rodiny setkaly v konferenčním sále Ministerstva vnitra se členy správní a dozorčí rady. Ředitel nadace všechny srdečně přivítal a nastínil činnost  v příštím roce. Po krátkých projevech členů rady poděkovala nadaci za pozůstalé rodiny  maminka Ivana Jahelková a za těžce tělesně postižené bývalý policista Pavel Bloch.
       A jak už to u stromečku bývá, ani tentokrát nechyběly dárky pro obě nadační skupiny. I tady byla přítomna FTV Prima a také přivezla dětem dárky. S některými si povídala a jejich rozhovory zařadila do předvánočního vysílacího času. Loučení nemělo konce a všichni se vzájemně utěšovali, že se opětovně budou setkávat v příštím roce. Pro mnohé rodiny je několikaleté nadační přátelství jediné v jejich životě.
       Nadace děkuje Ministerstvu vnitra, Policii ČR, Hasičskému záchrannému sboru ČR, Nezávislému odborovému svazu policie, Odborovému svazu hasičů, sponzorům a všem těm, kteří osobně přispěli k uskutečnění tohoto úžasného setkání.  

  Fe          
  zakladatelé nadace

  Nadace policistů a hasičů
  Ministerstvo vnitra ČR, PS 21, Nad Štolou 3
  170 34 Praha 7
  IČ: 26 73 87 41

  Tel.: +420 974 824 030
  Fax: +420 974 824 321