« zpět

Nadační léčebně ozdravný pobyt TTP v Červené nad Vltavou

Již čtvrtého pobytu se poslední červnový týden zúčastnilo padesát jedna těžce tělesně postižených bývalých policistů a hasičů s manželkami. Počasí sice moc nepřálo, ale připravený program byl plný zajímavostí a tak to v příjemném prostředí ani tak nepřišlo. Došlo i na táborák či hudební večer. Bývalý policista Pavel Bloch připravil na jeden večer promítání o Americe.
 
Za pány přijeli pracovníci Odboru sociálního zabezpečení Ministerstva vnitra, aby je seznámili se současnou finanční metodikou, která se jich týká.
 
Jeden den byl uspořádán hromadný zájezd do historického města Tábor na prohlídku památek v okolí náměstí. Hlavním programem ale byla dojednaná exkurze v Muzeu čokolády a marcipánu. Ochutnávky, tvoření vlastní čokolády, prohlídka muzea, návštěva prodejny s čokoládovými suvenýry a místní kavárny. Pro všechny zajímavé a poučné.
 
Čtvrteční slavnostní odpoledne za účasti několika hudebníků Hudby Hradní stráže a Policie České republiky bylo určeno především k setkání těžce tělesně postižených se členy Správní a Dozorčí rady nadace. Tady byl prostor k poskytnutí potřebných  vzájemných informací.
 
K vyplnění času byl k dispozici venkovní bazén (pro otužilé), posilovna, lodičky k projížďkám po jezeře, minigolf, sauna, masáže a jiné. Pobyt se tak trochu podobal lázním. Všem prospěl. Společně se oslavily i narozeniny. Parta těchto chlapů se zase o kousek semkla. 
 
Nadace děkuje Zařízení služeb pro MV, Odboru sociálních služeb MV,  HHS a PČR a členům S a D rady za jejich nevšední přístup.
 
Za nadaci Fe             
zakladatelé nadace

Nadace policistů a hasičů
Ministerstvo vnitra ČR, PS 21, Nad Štolou 3
170 34 Praha 7
IČ: 26 73 87 41

Tel.: +420 974 824 030
Fax: +420 974 824 321