« zpět

Nadace už připravuje další akce

Jak ten čas letí i na dovolené v Červené nad Vltavou

 

Již třetí společná nadační dovolená proběhla od 23. do 30. srpna 2008 v Červené nad Vltavou v hotelu Zařízení služeb MV Vltava. Vdovy a sirotky přivítal hotel rozprostírající se na skále nad vodní nádrží Orlík, který byl podle vyjádření všech přítomných bezchybný. Poskytuje dostatek možností pro odpočinek, relaxaci i sportovní vyžití - posilovnu, tělocvičnu, saunu, stolní tenis, venkovní bazén s brouzdalištěm pro děti, tenisové kurty, hřiště na míčové hry, minigolf, ruské kuželky, umožňuje půjčování pramiček, kol, atd. V okolí hotelu je možné se koupat v přehradě, rybařit, provozovat turistiku, cykloturistiku, houbařit i grilovat.

 

Účast 57 pozůstalých z 24 neúplných rodin po policistech a hasičích, kteří zemřeli při výkonu služby, svědčí o tom, že tyto dovolené se stávají pomalu tradičními a oblíbenými.

 

Bohatý a zajímavý program
 

V den příjezdu (sobotu) se po večeři přítomní seznámili s nabídkou akcí, které se v průběhu týdne bezezbytku uskutečnily. Nechyběl tradiční táborák s opékáním buřtů, seznámení s okolím, plavba lodí kolem mostů na přehradě Orlík, atraktivní projížďka psím spřežením a na dvoukolkách Segway, společný výlet na zámek Hluboká nad Vltavou, hrad Zvíkov a prohlídka historického Písku.

 

Večery vyplnily diskotéky ve společenském sále a řada dalších akcí.

 

Veškeré činnosti a akce byly pro zúčastněné zdarma. Vedení hotelu nám vycházelo vstříc, takže za veškerá sportovní zařízení, včetně zapůjčování sportovního a rekreačního nářadí, nikdo nemusel platit.

 

Podařeným dnem byl čtvrtek, kdy po výletu na zámek Hluboká nad Vltavou nám vedení hotelu Štekl (hotel v podzámčí Hluboká - kterému místní neřeknou jinak než Helbich podle televizního seriálu), připravilo zdarma malé občerstvení s možností prohlídky hotelu.

 

Po exkurzi v jaderné elektrárně Temelín a malém odpočinku proběhla při nádherném odpoledni a večeru společná beseda se členy Správní rady a Dozorčí rady Nadace spojená s grilováním, plaváním, povídáním a poslechem hudby Hradní stráže a policie se zpěvačkou Kateřinou Brožovou.

 

Další setkání bude v listopadu
 

Vše krásné ubíhá velice rychle, a když v sobotu při loučení padaly slova chvály, provázená nejednou i slzami, všichni zúčastnění vyjádřili poděkování všem zaměstnancům hotelu, sponzorům, prostě všem, kteří jim krásnou dovolenou připravili a zabezpečili.

 

Při loučení se přítomní zároveň těšili, že jim Nadace připraví další pěkné chvilky. Že se setkají nejen v letošním roce na společném dvoudenním setkání v listopadu v Praze, ale že se budou setkávat na společných akcích i v letech následujících.

 

Správní rada a Dozorčí rada Nadace, která pobesedovala s nadačními rodinami v Červené nad Vltavou, rozhodla kromě jiného i o dvoudenním setkání rodin. Uskuteční se 16. a 17. listopadu v Praze. (vš)

zakladatelé nadace

Nadace policistů a hasičů
Ministerstvo vnitra ČR, PS 21, Nad Štolou 3
170 34 Praha 7
IČ: 26 73 87 41

Tel.: +420 974 824 030
Fax: +420 974 824 321