• O nadaci
 • Organizační složky
 • Činnost nadace
 • Kontakty
 • Aktuality
 • Dokumenty
 • Foto - Video
 • Archiv
 • Přátelé
 • Chcete přispět?
  175 787 001 / 0300
  Děkujeme!

  FINANČNÍ DARY VĚNOVANÉ NADACI JSOU BEZE ZBYTKU ROZDĚLENY MEZI NADAČNÍ RODINY.

  « zpět

  Nadace ORLEN Unipetrol - Spanilá jízda

  Nadace ORLEN Unipetrol přispěla v rámci Spanilé jízdy sto tisíc korun rodičům tříletého Vítka a Nadaci policistů a hasičů

  Nadace ORLEN Unipetrol připravila pro členy motorkářského klubu Uniriders nový způsob, jak přispívat svou vášní pro jízdu na nejrůznější charitativní projekty. Cílem bylo ujet 100 000 kilometrů, které byly proměněny ve finanční podporu, kterou věnovala Nadaci policistů a hasičů a tříletému Vítkovi, který trpí Downovým syndromem. Letošní ročník navíc opět umožnil uskutečnit oblíbenou Spanilou jízdu.

  „Mám velkou radost, že se nám daří ve spolupráci s motorkářským klubem Uniriders pravidelně podporovat jak důležité charitativní projekty, tak i potřebné rodiny,“ říká Katarzyna Woś, předsedkyně správní rady Nadace ORLEN Unipetrol, a dodává: „I v letošní sezoně jsme tak věnovali částku sto tisíc korun na dobrou věc. Jsme potěšeni, že motorkářům situace opět umožnila uspořádat Spanilou jízdu.“

  Nadace ORLEN Unipetrol rozdala letos členům Uniriders samolepky pro individuální motocyklové výlety s jasným cílem: každou jízdu doložit fotografií se samolepkou a ujet dohromady 100 000 kilometrů, které Nadace ORLEN Unipetrol následně proměnila ve finanční prostředky. Polovinu z nich věnuje Nadaci policistů a hasičů. Druhou část obdrží rodiče Vítka, který přišel na svět v roce 2018 s Downovým syndromem a nedávno navíc onemocněl akutní leukemií. 

  Motorkáři z klubu Uniriders se nakonec dočkali i své spanilé jízdy, byť v „komornější“ podobě. V sobotu 18. září 2021 se členové klubu vydali z čerpací stanice Benzina v Záluží u Litvínova po trase vedoucí Ústeckým krajem až na mostecký Polygon, kde byl pro motorkáře nachystán program se školou bezpečné jízdy a vystoupením kaskadérského jezdce Martina Krátkého.

  Motorkářský klub Uniriders skupiny ORLEN Unipetrol úspěšně funguje již třetím rokem a spojuje nadšence s vášní pro motocykly i touhou pomáhat potřebným. Mezi tradiční akce fanoušků jízdy v jedné stopě z ORLEN Unipetrolu proto patří i podpora nejrůznějších charitativních projektů. V rámci pravidelných Spanilých jízd se podařilo pomoci částkou přes 320 000 Kč, které Nadace ORLEN Unipetrol předala do potřebných rukou.

   

  Lucie Pražáková, ředitelka Nadace ORLEN Unipetrol

  Nadace policistů a hasičů děkuje za finanční pomoc od Nadace ORLEN Unipetrol, která byla použita na léčebně ozdravný pobyt dětí v Kašperských Horách.

  Přílohy:
  01_Foto_Uniriders.jpg 01_Foto_Uniriders.jpg

  zakladatelé nadace

  Nadace policistů a hasičů
  Ministerstvo vnitra ČR, PS 21, Nad Štolou 3
  170 34 Praha 7
  IČ: 26 73 87 41

  Tel.: +420 974 824 030
  Fax: +420 974 824 321