• O nadaci
 • Organizační složky
 • Činnost nadace
 • Kontakty
 • Aktuality
 • Dokumenty
 • Foto - Video
 • Archiv
 • Přátelé
 • Chcete přispět?
  175 787 001 / 0300
  Děkujeme!

  FINANČNÍ DARY VĚNOVANÉ NADACI JSOU BEZE ZBYTKU ROZDĚLENY MEZI NADAČNÍ RODINY.

  « zpět

  Mistrovství ČR ve služební kynologii přineslo Nadaci 10 tisíc Kč

  Policejní mistrovství ČR 2009 ve služební kynologii se konalo ve dnech 21. – 24. 9. 2009 ve výcvikovém středisku Balková. Nejlepší policejní psovodi a psi z celé ČR změřili své síly v VI. ročníku mistrovství, které je zároveň XII. ročníkem celostátní soutěže o putovní pohár policejního prezidenta. V kategoriích pátrací a hlídkový pes mohli porovnat své dovednosti i s kolegy ze Slovenska. Společně s nimi letos slaví výročí 100 let od zakoupení prvního služebního psa pro potřeby c. a k. četnictva na území dnešní České republiky a Slovenské republiky.

   

  Kromě vynikajících výkonů závodníků a jejich psů mohli návštěvníci mistrovství shlédnout i bohatý doprovodný program. V něm se představila například zásahová jednotka Krajského ředitelství policie Západočeského kraje, Letecká služba Policie ČR, Hudba hradní stráže a Policie ČR, Četnická pátrací stanice Praha a další.

   

  Celkovým vítězem kategorie pátracích psů se stal ppor. Jaroslav Ševčík, KŘP Jihomoravského kraje, který se psem jménem Brutus získal 588 bodů ze 700 možných. Kategorii hlídkových psů vyhrál pprap. Jaroslav Mrtka, KŘP Jihomoravského kraje. Se psem Dickem získal 751 z 800 možných a potvrdil tak vynikající výsledky družstva Krajského ředitelství policie Jihomoravského kraje, které získalo i celkové prvenství v soutěži družstev. Čtyřčlenné družstvo ve složení ppor. Ševčík, prap. Růžička, pprap. Mrtka a pprap. Havlíček nasbíralo 2541 bodů, a právem tak vystoupilo na nejvyšší stupeň vítězů.

   

  Smůlu měli naopak psovodi Krajského ředitelství policie Středočeského kraje, kteří jinak patří v rámci ČR dlouhodobě ke špičce. V jejich soutěžním družstvu byli hned dva psovodi, kteří jsou zároveň členy kynologického družstva pořádkové jednotky krajského ředitelství. Přestože tentokrát neobsadili medailové pozice, i oni předvedli výkon hodný uznání a spolu s ostatními závodníky dokázali, že úroveň služební kynologie je v ČR na vysoké úrovni. V průběhu závěrečného ceremoniálu byli z rozhodnutí policejního prezidenta oceněni plaketou Policie ČR bývalí pracovníci policie, kteří výcviku služebních psů a reprezentaci dobrého jména Policie ČR zasvětili celou svoji kariéru.

   

  Na závěr předal náměstek policejního prezidenta pro vnější službu plk. Ivan Bílek šek v hodnotě 10.000 Kč zástupci Nadace policistů a hasičů JUDr. Milanu Štěpánkovi. Peníze byly získány z prodeje kalendářů k výročí 100 let služební kynologie. Kalendář, který bylo možno přímo na místě zakoupit, vznikl za přispění Zdravotní pojišťovny Ministerstva vnitra ČR. 

   

  Výsledky mistrovství jsou dostupné v tiskové zprávě na internetové adrese www.policie.cz.

   

  kpt. Mgr. Jan Melša tiskový mluvčí Policejního prezidia ČR (Zpracoval Miroslav Bouda)

  zakladatelé nadace

  Nadace policistů a hasičů
  Ministerstvo vnitra ČR, PS 21, Nad Štolou 3
  170 34 Praha 7
  IČ: 26 73 87 41

  Tel.: +420 974 824 030
  Fax: +420 974 824 321