• O nadaci
 • Organizační složky
 • Činnost nadace
 • Kontakty
 • Aktuality
 • Dokumenty
 • Foto - Video
 • Archiv
 • Přátelé
 • Chcete přispět?
  175 787 001 / 0300
  Děkujeme!

  FINANČNÍ DARY VĚNOVANÉ NADACI JSOU BEZE ZBYTKU ROZDĚLENY MEZI NADAČNÍ RODINY.

  « zpět

  LÉČEBNĚ - OZDRAVNÝ POBYT TTP V ŘECKU

  Ve dnech 31. 8. - 7. 9. 2016 se uskutečnil nadační, léčebně - ozdravný pobyt TTP (těžce tělesně postižených bývalých policistů a hasičů, kteří utrpěli při svém služebním nasazení těžkou zdravotní újmu s trvalými následky, která jim znemožňuje prožít plnohodnotný život).

  Již 6. společný léčebně ozdravný pobyt se uskutečnil letos v Řecku na ostrově Kréta v hotelu Marirena u města Heraklion. Ubytování nadačních rodin zajistila CK Kovotour Plus s.r.o.  Při jeho výběru se přihlíželo k jeho přednostem ve směru bezbariérových přístupů, pohodlí na pokojích, strava byla v rozsahu all inclusive z důvodu nutnosti dodržování pitného režimu, dostupného vstupu do moře a přístupu do bazénu. Velký vliv při výběru byla skutečnost, že u hotelu se nachází rozlehlá písečná pláž s pozvolným vstupem do krásně průzračného moře a především s pískem, což v Řecku není obvyklé.

  V rámci pobytu využívali nadační rodiny a především děti venkovního bazénu, možnosti ranních procházek na pláži s dechovým cvičením za přítomnosti lékaře.

  Všichni měli možnost odpočinku, posezení s přáteli a někteří uskutečnili i individuální výlety za krásami Řecka. Všichni se zúčastnili půldenního výletu do blízkého města Heraklion. Výlet byl přizpůsoben zdravotním možnostem nadačních TTP. Po celý pobyt byl s nadační skupinou přítomen lékař a delegát CK Kovotour plus, ředitel nadace v pozici psychologa a pracovnice nadace v pozici zdravotní sestry. Pobyt splňoval všechny požadavky kladené na průběh přímořského pobytu TTP.

  Na pobyt nadačních rodin se přijel podívat ředitel Zdravotní pojišťovny MV JUDr. Petrák, který s přítomnými pohovořil o spokojenosti na LOP a o dlouhodobé spolupráci mezi pojišťovnou a nadací.

  Většina nadačních rodin odjížděla s úsměvem, odpočata a hlavně, společným pobytem se utužilo přátelství mezi rodinami, radost ze setkání s pocitem pevného zázemí nadace.

  Poděkování patří přátelům nadace, kteří svojí pomocí přispěli k uskutečnění léčebně ozdravného pobytu pro nadační skupinu těžce tělesně postižených bývalých policistů a hasičů.

  Realizaci projektu podpořila Nadace ČEZ, Zdravotní pojišťovna MVČR, Čepro a.s., Česká pošta, s.p., CK Kovotour plus s.r.o., SECURITAS ČR s.r.o., ČPP vienna insurance group, Pražská plynárenská, a.s..

  H. Proch.

  zakladatelé nadace

  Nadace policistů a hasičů
  Ministerstvo vnitra ČR, PS 21, Nad Štolou 3
  170 34 Praha 7
  IČ: 26 73 87 41

  Tel.: +420 974 824 030
  Fax: +420 974 824 321