• O nadaci
 • Organizační složky
 • Činnost nadace
 • Kontakty
 • Aktuality
 • Dokumenty
 • Foto - Video
 • Archiv
 • Přátelé
 • Chcete přispět?
  175 787 001 / 0300
  Děkujeme!

  FINANČNÍ DARY VĚNOVANÉ NADACI JSOU BEZE ZBYTKU ROZDĚLENY MEZI NADAČNÍ RODINY.

  « zpět

  LÉČEBNĚ - OZDRAVNÝ POBYT TTP V ČERNÉ HOŘE

  Ve dnech 29. 8. - 5. 9. 2015 se uskutečnil nadační, léčebně - ozdravný pobyt TTP (těžce tělesně postižených bývalých policistů a hasičů, kteří utrpěli při svém služebním nasazení těžkou zdravotní újmu s trvalými následky, která jim znemožňuje prožít plnohodnotný život).

  První letecký, avšak již 5. léčebně ozdravný pobyt se uskutečnil v Černé Hoře v nově zrekonstruovaném hotelu Otrant Beach. Ubytování nadačních rodin zajistila CK Kovotour Plus s.r.o. v pohodlném nově zrekonstruovaném hotelu. Při jeho výběru se především přihlíželo k jeho přednostem ve směru bezbariérových přístupů, pohodlí na pokojích, strava byla v rozsahu all inclusive z důvodu nutnosti dodržování pitného režimu, dostupného vstupu do moře a přístupu do bazénu. Velký vliv při výběru byla skutečnost, že u hotelu se nachází soukromá hotelová rozlehlá písečná pláž s pozvolným vstupem do moře a  především s jemným do černé barvy zabarveným pískem s léčivými účinky na pohybový aparát a regeneraci kůže.

  V rámci pobytu využívali nadační rodiny krytého hotelového bazénu, venkovního bazénu, kde pravidelně každý den probíhalo rehabilitační cvičení.

  Všichni měli možnost odpočinku, posezení s přáteli a někteří uskutečnili i ranní procházky po pláži. Po celý pobyt byl s nadační skupinou přítomen lékař a delegát CK Kovotour plus, ředitel nadace v pozici psychologa a pracovnice nadace jako zdravotní sestra. Pobyt splňoval všechny požadavky kladené na průběh přímořského pobytu TTP.

  Na pobyt nadačních rodin se přijel podívat generální ředitel Zdravotní pojišťovny MV Jaromír Gajdáček.

  Většina nadačních rodin odjížděla s úsměvem, odpočata a hlavně, společným pobytem se utužilo přátelství mezi rodinami s pocitem bezpečí a pevného zázemí nadace.

  Náročnější zajištění péče o nadačního TTP na invalidním vozíku a o celou skupinu TTP proběhlo bez komplikací.

  Poděkování patří přátelům nadace, kteří svojí pomocí přispěli k uskutečnění léčebně ozdravného pobytu pro nadační skupinu těžce tělesně postižených bývalých policistů a hasičů.

  Realizaci projektu podpořila Nadace ČEZ, Zdravotní pojišťovna MVČR, Čepro a.s., Česká pošta, s.p., CK Kovotour plus s.r.o., SECURITAS ČR s.r.o., ČPP vienna insurance group.

  zakladatelé nadace

  Nadace policistů a hasičů
  Ministerstvo vnitra ČR, PS 21, Nad Štolou 3
  170 34 Praha 7
  IČ: 26 73 87 41

  Tel.: +420 974 824 030
  Fax: +420 974 824 321