« zpět

Léčebně ozdravný pobyt těžce tělesně postižených bývalých policistů a hasičů v Bedřichově

Léčebně - ozdravný pobyt TTP ve VZ Bedřichov ve Špindlerově Mlýně

Koncem června se uskutečnil léčebně ozdravný pobyt těžce tělesně postižených bývalých policistů a hasičů v nadační péči ve VZ Hotel Bedřichov. Celkem se zúčastnilo 53 osob.

Počasí přálo na uskutečnění poznávacích výletů a příjemných procházek po okolí, které nadační rodiny plně využily podle svých zdravotních možností.

Začátkem týdne přijel pozdravit a pohovořit s TTP člen Správní rady JUDr. Vladimír Műhlfeith, členka Dozorčí rady Ing. Hana Koželuhová, spolu s ředitelem nadace PhDr. Vladimírem Šuterou CSc. Diskuse s TTP bývalými policisty a hasiči probíhala v příjemně uvolněné atmosféře.

Celý týden využívaly rodiny nabízených hotelových služeb v rámci hotelového Wellnessu, vstupu do plaveckého bazénu, whirlpooly, parní sauny, Kneippův chodník a někdo využil také nabídky nadace a to masáže šíje a zad. Stravování bylo poskytnuto v rozsahu plné penze formou bufetového stolu. Pobyt TTP zpříjemnil hotelový personál svojí trpělivostí a ochotou.

Ve chvílích odpočinku posedávaly rodiny na terase a mezi sebou diskutovaly o svých starostech a bolestech, nezapomněly ani na ty, co nemohly přijet a všichni se vzpomínkou se podepsaly na pohlednici z Bedřichova.

Od mnohých byla slyšet slova vděčnosti a díků nadaci nejenom za finanční pomoc, ale především za možnost setkání mezi svými. Policista a hasič, zůstávají policisty a hasiči do konce svého života, i když už nejsou ve službě. Svoje zdraví a rodinu obětovali při záchraně jiného života a proto očekávají a plně si zaslouží od nás uznání.

Poděkování patří přátelům nadace, kteří svojí pomocí přispěli k uskutečnění léčebně ozdravného pobytu pro nadační skupinu těžce tělesně postižených bývalých policistů a hasičů.

Realizaci projektu podpořila Zdravotní pojišťovna MV ČR, Nadace ČEZ, Čepro a.s., Česká pošta, s.p., Pražská plynárenská a.s., ČPP vienna insurance group, a především ředitelství Vojenského lázeňského a rekreačního zařízení.

DĚKUJEME.

Mgr. Hana Procházková

 
zakladatelé nadace

Nadace policistů a hasičů
Ministerstvo vnitra ČR, PS 21, Nad Štolou 3
170 34 Praha 7
IČ: 26 73 87 41

Tel.: +420 974 824 030
Fax: +420 974 824 321