• O nadaci
 • Organizační složky
 • Činnost nadace
 • Kontakty
 • Aktuality
 • Dokumenty
 • Foto - Video
 • Archiv
 • Přátelé
 • Chcete přispět?
  175 787 001 / 0300
  Děkujeme!

  FINANČNÍ DARY VĚNOVANÉ NADACI JSOU BEZE ZBYTKU ROZDĚLENY MEZI NADAČNÍ RODINY.

  « zpět

  Léčebně ozdravný pobyt nadačních pozůstalých rodin s dětmi ve Španělsku - 2017

   

  Téměř sedmdesátičlenná skupina nadačních pozůstalých rodin odlétala v neděli večer, 25. června, na léčebně ozdravný pobyt do španělské Almérie do letoviska Roguetas de Mar. Už na letišti Václava Havla v Praze byla hezká atmosféra.

  Letadlo často prolétalo turbulencemi a tak bylo fajn zase cítit pevnou půdu pod nohama. I v noci bylo možno tušit horkou pouštní část hostitelské země. Ale po dobrém spánku, v náručí všestranně přívětivého čtyřhvězdičkového hotelu Fenix Family, začínal jedenáctidenní pobyt plný překvapení, legrace, procházek, výletů, atrakcí v hotelovém areálu nebo na pobřeží. Čerstvý vítr byl k nám, suchozemcům, přívětivý. Moře vonělo a bylo pokaždé jinak krásné, i když některé dny bouřlivé. To potom náročná chůze na mokrém písku v pobřežní vlně či na nekonečné promenádě, hledání mušlí, sportování, čtení či jenom klábosení na dece plavání v moři nahradilo. A navíc tady byly ještě tři hotelové bazény s hudbou, cvičením a výstupy animátorů. Společenský program pokračoval každý večer. Temperamentní tance neméně temperamentních Španělů lze však těžko napodobit – zlehka tančí bělovlasá paní i batole s dudlíkem v puse. A jak!  Na své si přišli malí i velcí. Strava byla celodenní navíc se zvláštním pitným režimem. Mořské ryby a další rybí speciality, maso, zelenina, ovoce a další nepřeberné pochoutky byly na stolech téměř celý den. Devátému nadačnímu léčebně ozdravnému pobytu u moře nebylo co vytknout. Ke spokojenosti přispěla i možnost dvou fakultativních výletů do rezervace Cabo de Gata a pouštní části Sierra Nevada. 

  Nejvyšším trumfem nadace je pohled na ty úžasné děti, maminky a tatínka, kterým snad bylo systematickou péčí pomoženo alespoň k trochu radosti a štěstí v jejich krutém osudu. Ten pocit a oboustrannou atmosféru nelze popsat na papír webové stránky.

  Nadace policistů a hasičů vřele děkuje všem, kteří pomohli léčebně ozdravný pobyt realizovat. Cestovní kanceláři JAMI agency, průvodkyni Mgr. Jaroslavě Řetické, vedení a celému personálu španělského hotelu Fenix Family, Zdravotní pojišťovně MV ČR, která na léčebně ozdravný pobyt přispěla finanční částkou a samozřejmě všem policistům, hasičům, zaměstnancům resortu, sponzorům a přátelům nadace. Bez nich by taková péče o nadační pozůstalé rodiny nebyla možná.

  Fe

         

  zakladatelé nadace

  Nadace policistů a hasičů
  Ministerstvo vnitra ČR, PS 21, Nad Štolou 3
  170 34 Praha 7
  IČ: 26 73 87 41

  Tel.: +420 974 824 030
  Fax: +420 974 824 321