• O nadaci
 • Organizační složky
 • Činnost nadace
 • Kontakty
 • Aktuality
 • Dokumenty
 • Foto - Video
 • Archiv
 • Přátelé
 • Chcete přispět?
  175 787 001 / 0300
  Děkujeme!

  FINANČNÍ DARY VĚNOVANÉ NADACI JSOU BEZE ZBYTKU ROZDĚLENY MEZI NADAČNÍ RODINY.

  « zpět

  Léčebně-ozdravný pobyt nadační skupiny TTP v maďarských lázních

  Ve dnech 31. 8. - 7. 9. 2013 se uskutečnil léčebně - ozdravný pobyt TTP (těžce tělesně postižených bývalých policistů a hasičů, kteří utrpěli při svém služebním nasazení těžkou zdravotní újmu s trvalými následky, která jim znemožňuje prožít plnohodnotný život).

   

  Ubytování v maďarských lázních v Bükfürdu bylo v pohodlném hotelu. Již při jeho výběru se přihlíželo k jeho přednosti ve směru bezbarierových přístupů.

   

  Stravování v rozsahu polopenze probíhalo formou švédských stolů, s rozmanitým výběrem jídel, zeleniny, ovoce, grilovaných pokrmů. Pestrost nabídky uspokojila i ty nejnáročnější strávníky.

   

  V rámci pobytu bylo možno využít hotelového bazénu s vířivou vanou a saunou. Předností hotelu byla možnost přejít rovnou do areálu léčebných lázní s 19 bazény krytou spojovací chodbou. Vápnito-hořečnatá-hydrouhličitá termální voda vyvěrající z hloubky 60m je vhodná při léčení pohybové soustavy, dny, kožních a gynekologických zdravotních problémů.

   

  Některé rodiny využily dalších léčebných nabídek a to parní komory, posilovny, masáží a oblíbené každodenní zdravotní gymnastiky v bazénu.

   

  Všichni se zúčastnili celodenního výletu k jezeru Balaton, zastavilo se u přírodního termálního jezera Hevízu, návštěvili hrad Sümeg, ve kterém probíhala drezůra koní z vlastního hradního hřebčína a zajímavou prohlídku v muzeu historických kočárů si nenechal nikdo ujít. Výlet byl zakončen milou prohlídkou Muzea Marcipánu se sladkým občerstvením. 

   

  Po celý pobyt byli s nadační skupinou přítomni lékař, delegát CK Kovotour plus, ředitel nadace v pozici psychologa.

   

  Většina nadačních rodin odjížděla s úsměvem odpočata a hlavně společným pobytem se podařilo prohloubit přátelství mezi rodinami.

   

  Ráda bych poděkovala všem, kteří pomohli lékaři při potřebě rychlého zásahu zdravotní péče jednoho člena nadace, a to nadačním rodinám panu Sofkovi a pí Háskové, díky jejich rychlému jednání byla přivolaná okamžitá pomoc a vše dobře dopadlo, dále rodině Mikovým, za přátelskou pomoc pí Tomanové, rodině Kalinových a Klimkových a Slováčkových,  ...vlastně celé skupině TTP přítomných v Maďarsku, kteří ukázali, že jsou semknutá prima skupina.

   

  Poděkování také patří ZP MV ČR, Nadaci ČEZ, CK Kovotour plus, ČPP vienna insurance group, kteří svojí pomocí přispěli k uskutečnění léčebně - ozdravného pobytu pro nadační skupinu těžce tělesně postižených bývalých policistů a hasičů.

   

  H. Procházková

  zakladatelé nadace

  Nadace policistů a hasičů
  Ministerstvo vnitra ČR, PS 21, Nad Štolou 3
  170 34 Praha 7
  IČ: 26 73 87 41

  Tel.: +420 974 824 030
  Fax: +420 974 824 321