« zpět

Léčebně-ozdravný pobyt nadační skupiny TTP v maďarských lázních

Ve dnech 31. 8. - 7. 9. 2013 se uskutečnil léčebně - ozdravný pobyt TTP (těžce tělesně postižených bývalých policistů a hasičů, kteří utrpěli při svém služebním nasazení těžkou zdravotní újmu s trvalými následky, která jim znemožňuje prožít plnohodnotný život).

 

Ubytování v maďarských lázních v Bükfürdu bylo v pohodlném hotelu. Již při jeho výběru se přihlíželo k jeho přednosti ve směru bezbarierových přístupů.

 

Stravování v rozsahu polopenze probíhalo formou švédských stolů, s rozmanitým výběrem jídel, zeleniny, ovoce, grilovaných pokrmů. Pestrost nabídky uspokojila i ty nejnáročnější strávníky.

 

V rámci pobytu bylo možno využít hotelového bazénu s vířivou vanou a saunou. Předností hotelu byla možnost přejít rovnou do areálu léčebných lázní s 19 bazény krytou spojovací chodbou. Vápnito-hořečnatá-hydrouhličitá termální voda vyvěrající z hloubky 60m je vhodná při léčení pohybové soustavy, dny, kožních a gynekologických zdravotních problémů.

 

Některé rodiny využily dalších léčebných nabídek a to parní komory, posilovny, masáží a oblíbené každodenní zdravotní gymnastiky v bazénu.

 

Všichni se zúčastnili celodenního výletu k jezeru Balaton, zastavilo se u přírodního termálního jezera Hevízu, návštěvili hrad Sümeg, ve kterém probíhala drezůra koní z vlastního hradního hřebčína a zajímavou prohlídku v muzeu historických kočárů si nenechal nikdo ujít. Výlet byl zakončen milou prohlídkou Muzea Marcipánu se sladkým občerstvením. 

 

Po celý pobyt byli s nadační skupinou přítomni lékař, delegát CK Kovotour plus, ředitel nadace v pozici psychologa.

 

Většina nadačních rodin odjížděla s úsměvem odpočata a hlavně společným pobytem se podařilo prohloubit přátelství mezi rodinami.

 

Ráda bych poděkovala všem, kteří pomohli lékaři při potřebě rychlého zásahu zdravotní péče jednoho člena nadace, a to nadačním rodinám panu Sofkovi a pí Háskové, díky jejich rychlému jednání byla přivolaná okamžitá pomoc a vše dobře dopadlo, dále rodině Mikovým, za přátelskou pomoc pí Tomanové, rodině Kalinových a Klimkových a Slováčkových,  ...vlastně celé skupině TTP přítomných v Maďarsku, kteří ukázali, že jsou semknutá prima skupina.

 

Poděkování také patří ZP MV ČR, Nadaci ČEZ, CK Kovotour plus, ČPP vienna insurance group, kteří svojí pomocí přispěli k uskutečnění léčebně - ozdravného pobytu pro nadační skupinu těžce tělesně postižených bývalých policistů a hasičů.

 

H. Procházková

zakladatelé nadace

Nadace policistů a hasičů
Ministerstvo vnitra ČR, PS 21, Nad Štolou 3
170 34 Praha 7
IČ: 26 73 87 41

Tel.: +420 974 824 030
Fax: +420 974 824 321