• O nadaci
 • Organizační složky
 • Činnost nadace
 • Kontakty
 • Aktuality
 • Dokumenty
 • Foto - Video
 • Archiv
 • Přátelé
 • Chcete přispět?
  175 787 001 / 0300
  Děkujeme!

  FINANČNÍ DARY VĚNOVANÉ NADACI JSOU BEZE ZBYTKU ROZDĚLENY MEZI NADAČNÍ RODINY.

  « zpět

  KRIMIFEST

  BŘEZOVÁ U SOKOLOVA LETOS ZNOVU HOSTILA MEZINÁRODNÍ KRIMIFEST. NA PODPORU NADACE POLICISTŮ A HASIČŮ SE PODAŘILO ZÍSKAT ČÁSTKU 43.300 KČ.

  Již 21. ročník festivalu kriminálních filmů a prevence kriminality se uskutečnil v týdnu od 3. do 6. listopadu v Březové u Sokolova. Za dobu jeho pětidenního trvání navštívilo dle statistik pořadatelů různorodé akce a doprovodné programy vč. žáků a studentů téměř 900 návštěvníků, tento nižší počet byl oproti poslednímu ročníku v r. 2019 bohužel ovlivněn stávající covidovou situací a platnými vládními opatřeními. Město Březová nabídlo v rámci festivalu nejen řadu filmových promítání, ale také bohatý doprovodný program čítající dva hudební koncerty, besedu s hercem Davidem Matáskem, výstavu Kriminalistického ústavu na téma drog a také program Policie ČR pro školy i veřejnost.

  Slavnostním zahájením celého festivalu byl již tradičně středeční benefiční koncert big bandu Hudby Hradní stráže a Policie ČR, během kterého v kinosále spolu s oblíbeným hudebním tělesem vystoupila sólistka Ivana Brožová. V rámci koncertu, který moderoval Petr Čimpera, předal starosta města Březová p. Miroslav Bouda řediteli Nadace policistů a hasičů PhDr. Vladimíru Šuterovi, CSc. symbolický šek s finančním darem. Benefici okomentoval vedoucí Kulturního domu a zástupce pořadatele Mgr. Michal Bedeč: „Koncert Hudby Hradní stráže a Policie ČR patřil v uplynulých ročnících KRIMIFESTU vždy k jeho neodlučitelným stálicím, proto jsme rádi, že se nám tuto tradici daří i nadále dodržovat. A navíc když jsme i samotným koncertem mohli pomoci potřebným, v tomto případě opět Nadaci policistů a hasičů, která se stará o pozůstalé po policistech a hasičích, kteří padli při výkonu služby. Celkem se na vstupném a na dobrovolných příspěvcích podařilo vybrat pěknou částku 21.650 Kč, za což bych rád poděkoval všem přítomným návštěvníkům, kteří se tak na finančním daru podíleli. Vedení města Březová nakonec darovanou částku zdvojnásobilo a Nadaci tedy věnuje skvělou sumu 43.300 Kč.“

  KRIMIFEST, který letos oslavil 21. let své existence na území České republiky, by se měl dle předběžných plánů organizátorů vrátit do Březové opět až za dva roky, tedy v roce 2023.

   

  Mgr. Michal Bedeč 

   

  zakladatelé nadace

  Nadace policistů a hasičů
  Ministerstvo vnitra ČR, PS 21, Nad Štolou 3
  170 34 Praha 7
  IČ: 26 73 87 41

  Tel.: +420 974 824 030
  Fax: +420 974 824 321