« zpět

Koncert pro přátele a příznivce Nadace policistů a hasičů

Koncert pro přátele a příznivce Nadace policistů a hasičů - vzájemná pomoc v tísni, se uskutečnil ve čtvrtek 8. listopadu 2012 v paláci Blaník v Praze na Václavském náměstí. Symbolický šek na 100 000,- korun předal na koncertě nadaci generální ředitel České podnikatelské pojišťovny, a.s. Ing Jaroslav Besperát, šek na 60 000,- korun za Odborový svaz hasičů předal Zdeněk Jindřich Oberreiter a Zdravotní pojišťovna MV darovala z rukou Ing. Aleny Jakšové řediteli Nadace PaH, PhDr. Vladimíru Šuterovi, CSc., šek na 100 000,-korun.

 

Smyslem celé akce bylo poděkování všem příznivcům nadace za získané finanční dary pro poskytování příspěvků a péče o děti a neúplné rodiny po policistech a hasičích, kteří zemřeli při výkonu služby (v současné době se jedná o 40 rodin, ve kterých vyrůstá 66 dětí), a těžce tělesně postižené bývalé policisty a hasiče, kteří utrpěli zranění v souvislosti s výkonem služby (45 osob). V letošním roce dosáhla nadace 10. výročí své činnosti. Je nadále stabilizovanou, prospěšnou, společensky respektovanou organizací s jasně definovanou činností, která převážnou část finančních prostředků získává od policistů, hasičů a občanských zaměstnanců Ministerstva vnitra, s průhledným hospodařením a s každoročním vyjádřením auditora "bez závad". Nedosáhla by takových výsledků, nebýt právě těch zmiňovaných přátel a příznivců nadace, kteří měli možnost se na nadačním koncertu potkat a společně pobavit.

 

O příjemnou atmosféru večerního programu se postaral zpěvák Janek Ledecký, který svým zpěvem a přirozeným vystupováním roztleskal diváky a získal si oprávněnou pozornost.

 

Celým programem nadačního koncertu provázel člen Správní rady Nadace policistů a hasičů JUDr. Miloslav Dočekal.

 

H. Procházková   

zakladatelé nadace

Nadace policistů a hasičů
Ministerstvo vnitra ČR, PS 21, Nad Štolou 3
170 34 Praha 7
IČ: 26 73 87 41

Tel.: +420 974 824 030
Fax: +420 974 824 321