• O nadaci
 • Organizační složky
 • Činnost nadace
 • Kontakty
 • Aktuality
 • Dokumenty
 • Foto - Video
 • Archiv
 • Přátelé
 • Chcete přispět?
  175 787 001 / 0300
  Děkujeme!

  FINANČNÍ DARY VĚNOVANÉ NADACI JSOU BEZE ZBYTKU ROZDĚLENY MEZI NADAČNÍ RODINY.

  « zpět

  Kašperské Hory 2021 LOP dětí

  16. tuzemského nadačního ozdravného pobytu se zúčastnilo, v termínu 3. – 10. července 2021, 90 osob z 23 pozůstalých rodin po zahynulých policistech a hasičích ve službě. Po roční pauze se konalo v nejoblíbenějším ZSMV v hotelu Šumava v Kašperských Horách. Všichni byli nadšeni novým venkovním bazénem, novým dětským hřištěm a úpravou interiérů. Styčným bodem pro všechna setkání byla terasa u bazénu s lehátky, stolem pro výtvarné činnosti a posezením. Na ní se konala i výstavka dětí s kresbami na papírové tácky a namalovaných masek. Wellness centrum bylo stále plné, maminky si mohly zaplatit i masáže. Vzhledem ke zdravotní situaci v zemi nebyl tentokrát plánován žádný výlet autobusem, ani hromadná návštěva některého kulturního zařízení. Dost rodin se vypravilo jednoho pozdního večera do kostela sv. Mikuláše  v Kašperských Horách na unikátní koncert Purgatio Kchun, zážitek tmy, kresby světlem na oltářní stěny, doprovázený zpěvem a čtením nejen Dantových textů z Božské komedie nebo na denní komentovanou prohlídku městem či na návštěvu místních muzeí. Ke konci pobytu šly děti s maminkami do informačního centra Šumavy na ruční výrobu skleněných korálků (páteříků) na sklářském kahanu.

  Oblíbený byl, už mnohokrát opakovaný, výlet na hrad Kašperk i do okolí města. Realizovaly se i kilometrové túry po líbezné Šumavě. Nadační děti velice rádi sportují a v hotelovém areálu je to pro ně ráj. Došlo i na opékání špekáčku v kolibě. Uprostřed týdne k pozůstalým rodinám promluvil ředitel nadace s informacemi o stávající i budoucí činnosti a rozdaly se dárkové tašky. Následovalo hromadné fotografování s barevnými logy sponzorů.

  Samozřejmostí je už tradičně úžasná místní strava. Tady se vaří a zpracovávají nejrůznější pokrmy a pochoutky teplé i studené kuchyně. Bohatě doplněné ovocem a zeleninou. Po celou dobu byla k dispozici dětem v kontejnerech osvěžující voda s citronem, pomerančem a mátou. A že se jí, v parném počasí, vypilo. Byly pro ně připraveny i malé dopolední a odpolední svačinky.

  I při individuálním programu se rodiny navzájem moc užily, i když společnost byla věkově, tentokrát opravdu, velice rozmanitá, ale jako vždy úžasná. Je velká radost to dění pozorovat.

  Za průběh ozdravného pobytu vřele děkujeme Zařízení služeb ministerstva vnitra, zejména vedení

  hotelu Šumava a všem jeho pracovitým zaměstnancům i paní masérce. 

  Dále pak Policejnímu prezidiu ČR, Zdravotní pojišťovně MV ČR, České podnikatelské pojišťovně, České poště s.p., Nadaci ČEZ, EuroOil Čepro, Pražské plynárenské a.s., O2 Family, Europlazmě, MONETA Money Bank

  I při této příležitosti se sluší poděkovat především policistům, hasičům a občanským zaměstnancům resortu za jejich pravidelné i nepravidelné finanční dary nebo jinou pomoc. Bez nich by nadační péče v takovém rozsahu nebyla vůbec možná.

  A samozřejmě děkujeme všem zúčastněným pozůstalým rodinám za tradičně krásnou atmosféru.

   

  Fe

  Foto:  archiv nadace

   

   

  zakladatelé nadace

  Nadace policistů a hasičů
  Ministerstvo vnitra ČR, PS 21, Nad Štolou 3
  170 34 Praha 7
  IČ: 26 73 87 41

  Tel.: +420 974 824 030
  Fax: +420 974 824 321