• O nadaci
 • Organizační složky
 • Činnost nadace
 • Kontakty
 • Aktuality
 • Dokumenty
 • Foto - Video
 • Archiv
 • Přátelé
 • Chcete přispět?
  175 787 001 / 0300
  Děkujeme!

  FINANČNÍ DARY VĚNOVANÉ NADACI JSOU BEZE ZBYTKU ROZDĚLENY MEZI NADAČNÍ RODINY.

  « zpět

  Jste báječní, děkujeme

  „Jezdím za lidmi po celé republice, obrovsky se totiž rozšířila solidarita živých s mrtvými, nadaci chtějí předat v nejrůznějších místech své příspěvky policisté, hasiči, územní skupiny Mezinárodní policejní asociace. Rodiny, o které pečujeme, vyjely v závěru června na ozdravný pobyt k moři do Španělska, dorost nad osmnáct let v červenci opět míří k polskému  Baltu, v pořadí čtvrtá nadační dovolená bude letos v Kašperských Horách. A začínáme pracovat s bývalými policisty a hasiči, invalidními důchodci, kteří utrpěli úraz při výkonu služby,“ vypočítává aktuální aktivity Nadace policistů a hasičů – vzájemná pomoc v tísni její ředitel PhDr. Vladimír Šutera. 
   
  Jste báječní, děkujeme
   
  Začínají dovolené a „nadační rodinka“ si díky solidaritě lidí může opět užít velmi ceněného společného odpočinku maminek a dětí v prostředí, kde mají čas jeden na druhého a nemusí se starat o zázemí. Díky perfektnímu zajištění ze strany nadace jej využívá stále více neúplných rodin, jejichž tátové položili život ve službě. Vzhledem k objemu získaných financí si Nadace policistů a hasičů – vzájemná pomoc v tísni letos poprvé dovolila poslat k moři nejen dorost nad osmnáct let, ale na ozdravný psychoterapeutický pobyt rovněž maminky s menšími dětmi. Ve spolupráci se Zdravotní pojišťovnou ministerstva vnitra je doprovází psycholog, lékař a zdravotní sestra. V poslední srpnový týden se rodiny opět sjedou na tradiční domácí dovolenou. Letos bude v Kašperských Horách v hotelu Šumava, je na ní dosud přihlášeno šedesát účastníků a již tradičně sem za nimi zavítají členové správní rady.
  Jsou to peníze
  na dobrou věc
  Působení nadace lidi přesvědčilo o tom, že má hluboký smysl. Proto stále přibývá příslušníků a občanských zaměstnanců policejního a hasičského sboru, kteří na její konto měsíčně poukazují finanční částku ze svého platu. V prvním letošním čísle našeho časopisu jsme vás informovali o společném postupu vedení a odborové organizace severočeské policie, který v Ústí nad Labem vymysleli, a jako první s úspěchem vyzkoušeli. Oslovili všechny uniformované i civilní zaměstnance, aby přispěli symbolickou částkou deseti korun měsíčně na dobrou věc. Ze severních Čech následně na konto nadace přibývalo každý měsíc asi pětatřicet tisíc korun. Proč čas minulý? Počátkem tohoto roku totiž na severu Čech kolektivně zvažovali zvýšení dobrovolné pomoci z deseti na padesát korun, většina oslovených návrh akceptovala a ve výsledku nyní posílají na nadační konto měsíčně cca sedmasedmdesát tisíc korun.
  Poukazují nadaci
  výtěžek z pořádaných akcí
  Stále častěji na konto nadace poukazují pořadatelské kolektivy část výtěžku ze svých akcí. Příklady?
  Policisté z Obvodního oddělení PČR Orlová uspořádali charitativní fotbalové utkání mezi svým fotbalovým oddílem a fotbalovým výběrem podnikatelů a zastupitelů Města Orlová. „Před utkáním vystoupily mažoretky, přišlo dost lidí, výtěžek z dobrovolného vstupného jsme rozdělili mezi naši policejní nadaci a zařízení pro handicapované děti Duha, o.p.s. Orlová,“ říká jeden z pořadatelů, Roman Porembský. „Každá z organizací dostala 51 212 korun.“
  Na horní fotografii předávají PhDr. Šuterovi (vpravo) dárkový šek představitelé policie, podnikatelů a zastupitelů Města Orlová, současně vám představujeme oba týmy fotbalistů.
  Fotbalový oddíl při Obvodním oddělení PČR Orlová vznikl v roce 2007. První charitativní fotbalové utkání, jehož výtěžek věnovali zařízení Duha, uspořádali policisté v loňském roce.
  Plzeňský policejní pedál je cyklo - turisticko - společenská akce. Členové 103. územní skupiny Mezinárodní policejní asociace IPA Plzeň ji pod záštitou ředitele Krajského ředitelství PČR plk. JUDr. Miloslava Maštery uspořádali letos již po třetí. Vybrané startovné červnového Pedálu předali řediteli nadace a navýšili tak její konto o deset tisíc korun. Nálada, jak ukazují spodní dvě fotografie, byla výborná a startovací rána z historické perkusní pistole zatřásla opravdu všemi ...
  A do třetice, deset tisíc korun předal v červnu nadaci kolektiv pracovníků ředitelství pro řízení lidských zdrojů Krajského ředitelství PČR Severomoravského kraje.
  Nově začíná péče
  o invalidní důchodce
  z  řad policistů a hasičů, kteří utrpěli úraz při výkonu služby. Cestou personálního oddělení ministerstva vnitra oslovila Nadace policistů a hasičů – vzájemná pomoc v tísni písemně třináct bývalých hasičů a třicet bývalých policistů. Ředitel Šutera je nyní hodlá jednotlivě navštívit, pohovořit s nimi o jejich zdravotním stavu, očekávání, přáních a námětech, v čem všem by mohla nadační péče těmto lidem pomoci. V základu počítá nadace s rehabilitačními programy a zdravotními pomůckami.  
  Opět se roztočí
  oranžové kolo
  Začátkem července, v termínu 4. až 11. 7., se v rámci Karlovarského filmového festivalu opět roztočí oranžové kolo Nadace ČEZ. Do jeho pedálů se ve prospěch charity opřou minutou maximálního výkonu osobnosti filmu, politiky i sportu. Nadace policistů je prvním subjektem, který se zde prezentuje opakovaně a také tímto způsobem získává prostředky pro svoji činnost.
  Táňa Šiftařová, foto ing. M. Marek a archiv PČR
  Převzato z časopisu Hlásí se Policie 3/09
  zakladatelé nadace

  Nadace policistů a hasičů
  Ministerstvo vnitra ČR, PS 21, Nad Štolou 3
  170 34 Praha 7
  IČ: 26 73 87 41

  Tel.: +420 974 824 030
  Fax: +420 974 824 321