• O nadaci
 • Organizační složky
 • Činnost nadace
 • Kontakty
 • Aktuality
 • Dokumenty
 • Foto - Video
 • Archiv
 • Přátelé
 • Chcete přispět?
  175 787 001 / 0300
  Děkujeme!

  FINANČNÍ DARY VĚNOVANÉ NADACI JSOU BEZE ZBYTKU ROZDĚLENY MEZI NADAČNÍ RODINY.

  « zpět

  Filmové hvězdy i fanoušci v Karlových Varech pomáhali nadaci pohybem

  4. 7. 2015

  Zásadu Pomáhej pohybem vzali návštěvníci festivalu i filmové hvězdy doslova a spolu s Jiřím Bartoškou, Jiřím Macháčkem a dalšími vydělávali peníze na charitu šlapáním na speciálních rotopedech Nadace ČEZ. Díky nim poputuje Alianci žen s rakovinou prsu a Nadaci policistů a hasičů rovných 500.604 Kč.

  Speciálně upravené rotopedy se nezastavily ani na chvíli. Největší zájem fotografů i veřejnosti poutalo finálové šlapání generálního ředitele ČEZ, a. s. a předsedy správní rady Nadace ČEZ Daniela Beneše, a prezidenta Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech Jiřího Bartošky. Na kola ale usedly i desítky festivalových hvězd, mezi nimi například Iva Pazderková, Simona Babčáková, Marika Šoposká, Hana Vágnerová a Jitka Schneiderová, Karel Roden, Jiří Dvořák i kompletní skupina Lucie.

  Zatímco na kolech „vydělávajících“ pro Alianci žen s rakovinou prsu se za aplausu publika vystřídalo i několik pacientek s tímto onemocněním, Nadaci policistů a hasičů přijeli podpořit pohybem předseda Správní rady Nadace policistů a hasičů, ministr vnitra Milan Chovanec a člen správní rady policejní prezident Tomáš Tuhý, olympijská vítězka rychlobruslařka Martina Sáblíková a profesionální handicapovaný cyklista Jiří Ježek.

  Je skvělé vidět, že lidé nejsou lhostejní k potřebným, protože zájem pomoci byl obrovský jak mezi veřejností, tak u festivalových hvězd,“ říká předseda správní rady Nadace ČEZ Daniel Beneš.

  Celý letošní festival doprovází také mobilní aplikace EPP Pomáhej pohybem. Pomocí chytrého telefonu mohou lidé při běhání, jízdě na kole nebo na procházce sbírat body a připsat je jednomu z vybraných charitativních projektů, který pak Nadace ČEZ finančně podpoří. U příležitosti filmového festivalu je nyní v aplikaci nasazeno mimořádně pět projektů karlovarských neziskovek a pět celostátních filmových projektů. Více informací a aktuální stav podpory je k dispozici na www.pomahejpohybem.cz

  Aliance žen s rakovinou prsu, která získala 259.504 Kč, zastřešuje 45 sdružení onkologických pacientek, jimž poskytuje metodickou pomoc, koordinuje projekty a kampaně ve prospěch prevence a léčby nádorového onemocnění prsu a snaží se o zlepšení podmínek k léčení a rekonvalescenci žen s tímto vážným onemocněním. „Vyšlapané peníze použijeme na financování našich aktivit, zejména na pokračování projektu Ostře sledovaná prsa podporujícího prevenci před zhoubným onemocněním prsu,“ sdělila Eva Knappová, ředitelka Alianci žen s rakovinou prsu.

  Nadace policistů a hasičů, která si z Varů odváží 241.100 Kč, pomáhá zlepšovat životní podmínky dětem policistů a hasičů, kteří zemřeli při výkonu povolání. Stará se také o bývalé policisty a hasiče těžce tělesně postižené následkem zranění utrpěného v přímé souvislosti s výkonem služby.

  Z tiskové zprávy Nadace ČEZ

  Získané peníze budou použity na úhradu léčebně ozdravného pobytu nadačních rodin se sirotky a těžce tělesně postiženými bývalými policisty a hasiči.

  vložila: H. Procházková

  zakladatelé nadace

  Nadace policistů a hasičů
  Ministerstvo vnitra ČR, PS 21, Nad Štolou 3
  170 34 Praha 7
  IČ: 26 73 87 41

  Tel.: +420 974 824 030
  Fax: +420 974 824 321