« zpět

Dresy Komety pomůžou Nadaci policistů a hasičů

Autor: Plevák Ondřej | Kurz: Stisk | Kategorie: Sport

Hokejové Kometě Brno to letos v play-off extraligy jde k potěšení fanoušků velmi dobře. V současné době zápolí se Spartou Praha o místo ve finále. Jedno z předešlých utkání čtvrtfinále proti Plzni však nebylo jen oslavou hokeje. Brněnští hráči navlékli speciální úbory a připomněli tak stopadesáté výročí Hasičského záchranného sboru Jihomoravského kraje. Dresy hokejistů lze teď v internetové aukci zakoupit a přispět tak na dobrou věc.

Brno – První třetina v pořadí třetího utkání čtvrtfinále mezi brněnskou Kometou a hostující Plzní byla poněkud netradiční. Tedy alespoň vizuálně. Hráči domácích nevstoupili na led ve svých typických bílých dresech, při příležitosti stopadesátého výročí založení sboru hasičů a záchranářů Jihomoravského kraje navlékli červenobílou kombinaci ozdobenou znakem sboru a bez reklam. Toto gesto nekončí jen symbolickým projevem úcty policistům, hasičům nebo zdravotníkům. Pomoc bude i finanční. „Tyto unikátní dresy podepsané hráči jsme umístili do aukce na speciálním serveru, kde je mají fanoušci Komety či Hasičského záchranného sboru možnost vydražit. Výtěžek pak půjde kompletně na Nadaci policistů a hasičů,“ zmínil Lukáš Bajer z marketingového oddělení brněnského klubu. Vyvolávací cena je patnáct set padesát korun za kus.

Nadace policistů a hasičů je organizace, která pomáhá rodinám příslušníků hasičských a policejních sborů, kteří zahynuli nebo jsou těžce tělesně postiženi následkem zranění při výkonu služby. Pomoc není jen ve formě peněz, spojení s kluby umožňuje například poskytnutí volných vstupenek na hokejová utkání. „Tyto akce nalezly inspiraci v zámořské NHL (nejvyšší hokejová liga USA a Kanady pozn. red.). Vedení ligy pořádá speciální utkání věnovaná zástupcům veřejných složek v podobě válečných veteránů, policistů, hasičů, armády či lékařů. Je to ukázka respektu a úcty.“ Nadace úzce spolupraceje hlavně s pražskou Spartou, která již pátý rok pořádá minimálně dva charitativní zápasy za sezónu. Téměř celý stadion je při nich zdarma vyhrazen hasičům, zdravotníkům, policistům a vojákům.

vložila: H. Proch.

zakladatelé nadace

Nadace policistů a hasičů
Ministerstvo vnitra ČR, PS 21, Nad Štolou 3
170 34 Praha 7
IČ: 26 73 87 41

Tel.: +420 974 824 030
Fax: +420 974 824 321