« zpět

Dojmy z polského pobytu

Letos se už posedmé konal léčebně ozdravný pobyt dospělých studentů z Nadace policistů a hasičů do Polska. 15. července dopoledne jsme se sešli u Hlavního nádraží v Praze, abychom odtamtud vyrazili směr Miedzyzdroje.

 

Zhruba po 8hodinové cestě minibusem jsme přijeli do malebného města, které i díky své poloze u Baltského moře slouží také jako lázně.

 

Počasí nám celých 14 dní opravdu přálo, takže jsme si mohli vychutnat písečnou pláž, kupodivu teplé moře, i třeba jen vycházky po kolonádě plné restaurací a obchůdků.

 

Abychom si nějak zpestřili pobyt, jeden den jsme navštívili výstavu mořských živočichů. Jiný den jsme zase vyrazili do nedalekého Ústí nad Svinou, kde jsme popili kávu na pláži a pozorovali místní baviče.

 

Jeden večer jsme si místo večeře jeli opéct buřty nedaleko Tyrkysového jezera.

 

Předposlední den jsme se plavili lodí do Německa, šli jsme promenádou podél moře okolo nádherných vil a hotelů, nazvala bych to jako takovou „německou Malibu Beach“.

 

Poslední večer jsme strávili společně s mládeží z polské nadace, pořádně se rozloučili a 27.července v brzkých ranních hodinách opustili Miedzyzdroje, a přes Polsko jsme mířili zpátky do Čech.

 

Děkujeme všem, kteří nám umožnili tento pobyt a také paní Ywoně a její dceři Lucince za dvě velice zábavné a poučné lekce polštiny.

 

Martina Linhartová – nadační studentka

zakladatelé nadace

Nadace policistů a hasičů
Ministerstvo vnitra ČR, PS 21, Nad Štolou 3
170 34 Praha 7
IČ: 26 73 87 41

Tel.: +420 974 824 030
Fax: +420 974 824 321