• O nadaci
 • Organizační složky
 • Činnost nadace
 • Kontakty
 • Aktuality
 • Dokumenty
 • Foto - Video
 • Archiv
 • Přátelé
 • Chcete přispět?
  175 787 001 / 0300
  Děkujeme!

  FINANČNÍ DARY VĚNOVANÉ NADACI JSOU BEZE ZBYTKU ROZDĚLENY MEZI NADAČNÍ RODINY.

  « zpět

  Děti s maminkami v Bedřichově

  15. nadační tuzemský ozdravný pobyt pozůstalých rodin po policistech a hasičích, kteří zemřeli při výkonu služby se konal ve dnech 3. – 9. srpna 2020. 50 účastníků z 22 rodin - nadačních dětí s maminkami/tatínkem byli hosty vojenského zařízení - Hotelu VZ Bedřichov. Jeho historie sahá do 20. let 20. století. - Tentokrát byl celý pobyt ve znamení individuální turistiky. Mnohé rodiny  nachodily za těch pár dnů krásného počasí skoro 100 km. Túry vedly, namátkou, na Medvědí boudy, Kozí hřbety, Luční horu, Moravskou boudu, Labskou boudu, Sněžku … Dobrá byla kombinace výletů auty do vzdálenějšího Harrachova, Jilemnice, Vrchlabí, do Poniklé – všude byla zajímavá muzea či sklárny. Nabitý turistický program doplňovaly krátké výšlapy do okolí. Do Špindlerova Mlýna, na Labskou přehradu, na Špindlerovku nebo lanovkou na Medvědín. Součástí exkluzivního hotelového prostředí byl Vodní ráj ve wellness centru. – Byl k dispozici, mimo jiné, kulečník, bowling, venkovní hřiště, dětská herna. Rodiny se rády večer scházely na velké terase ve 3. patře s impozantním výhledem na okolní hory nebo v přilehlé kavárně s příjemnou obsluhou a atmosférou. Strava byla zajištěna celodenní s velkým výběrem jídel a dalších dobrot formou švédských stolů a s dodržováním pitného režimu. To je moc důležité, aby malé a nejmenší děti nestrádaly.

                 Závěr pobytu a rozloučení bylo veselé a tradičně vřelé. Nadační péče by nemohla být tak rozsáhlá, kdyby nebylo policistů, hasičů a občanských zaměstnanců resortu, kteří svými pravidelnými i nepravidelnými finančními dary solidárně podporují nadační pozůstalé rodiny a těžce tělesně postižené bývalé policisty a hasiče. Všechny finanční dary jsou vždy rovnoměrně rozděleny mezi obě skupiny.  To platí i o finanční pomoci resortních i mimo resortních sponzorů a přátel nadace.

  Za možnost prožití úžasného prázdninového týdne vřele děkujeme především vedení Hotelu VZ Bedřichov a všem zaměstnancům, dále pak Policejnímu prezidiu ČR, Zdravotní pojišťovně MV ČR, České podnikatelské pojišťovně, České poště, Nadaci ČEZ, EuroOil Čepro a Pražské plynárenské, a.s.. Za pomocné fotografické služby děkujeme nadační mamince Martině Linhartové a studentce Jitce Divíškové. Poděkování ale také patří všem zúčastněným rodinám, které opětovně vytvořily tradičně krásnou, nezapomenutelnou a vřelou atmosféru.

  11.8.´20  Fe               

                                                                

  zakladatelé nadace

  Nadace policistů a hasičů
  Ministerstvo vnitra ČR, PS 21, Nad Štolou 3
  170 34 Praha 7
  IČ: 26 73 87 41

  Tel.: +420 974 824 030
  Fax: +420 974 824 321