• O nadaci
 • Organizační složky
 • Činnost nadace
 • Kontakty
 • Aktuality
 • Dokumenty
 • Foto - Video
 • Archiv
 • Přátelé
 • Chcete přispět?
  175 787 001 / 0300
  Děkujeme!

  FINANČNÍ DARY VĚNOVANÉ NADACI JSOU BEZE ZBYTKU ROZDĚLENY MEZI NADAČNÍ RODINY.

  « zpět

  8. tuzemnský léčebně ozdravný pobyt pozůstalých rodin v Kašperských Horách

  Letos se ho od 24. do 31. srpna zúčastnilo téměř devadesát osob, které doprovázelo zhruba třicet hostů. V první polovině počasí sice nebylo moc letní, ale protože záměrem bylo využít wellness v budově hotelu ani to nevadilo. Cíl byl ozdravět rodiny, které jsou většinou z regionů s nejvíce znečistěným ovzduším. A to se snad podařilo.
      
  V mezičase programu rodiny vyjížděly na výlety do krásného šumavského okolí. Většina se zúčastnila organizované prohlídky v Šumavských lázních v podzemí na náměstí v Kašperských Horách. Personál hotelu zrealizoval pro děti také večerní diskotéku. - V úterý přijel s nabídkou zaměstnaneckého programu O2 a dárečky pro děti reprezentant firmy Bonerix s r.o. Poté pracovníci Odboru sociálního zabezpečení MV informovali maminky a studující děti o jejich právech a povinnostech. - Následný den přijela TV Prima, která se v květnu letošního roku stala generálním partnerem nadace. Její štáb připravil pro děti veselé odpoledne plné dotazů a reportážních zážitků za přítomnosti moderátorů Sandry Palmové a Michala Janotky. Reportáž z toho dne byla odvysílána v Krimi zprávách 1. září, ve kterém je i rozhovor s pozůstalou rodinou. Velkou radost udělala dětem i maminkám přítomnost olympijské vítězky ve střelbě Kateřiny Emmons se svým mužem a dvěma dětmi. Akce končila autogramiádou, rozdáváním dárků a fotografováním. Přítomna byla i redaktorka Šumavských novin. Děti měly pro všechny hosty přichystané dárečky, které spolu s maminkami předtím vyrobily. - Čtvrtek se nesl ve slavnostnějším duchu. Bylo i krásné počasí. O hudební zážitek se postarali muzikanti a zpěvačka Hudby Hradní stráže a Policie České republiky. V podvečer a večer si všichni mohli promluvit se členy správní a dozorčí rady nadace o svých problémech. Správní rada měla právě to odpoledne na místě zasedání. V jeho průběhu se zvládlo i společné foto. - O program posledního dne pobytu se postarali pracovníci Šumavského národního parku. Autobus s výletníky se díky jim dostal do spousty jeho zajímavých částí.
      
  Během týdne dvě děti, Luděk a Pavlínka, oslavili svátek. Nadace každého obdarovala patrovým dortem, dortovým ohňostrojem a drobným dárkem. Ostatní se s dárečky přidali. Třináctiletý Saša od Opavy si s sebou přivezl akordeon, m.j., vyhrál s akordeonovým souborem Andante I. místo v krajské soutěži a jako sólista v okresní soutěži skončil na II. místě. Po celý pobyt hrál pro potěšení všech a přispěl i ke sváteční atmosféře oslavenců. Veselí, smích, rozzářené obličeje dětí i maminek bylo známkou spokojenosti a odměnou.
   
  Nadace vřele děkuje za laskavou pomoc Zařízení služeb pro Ministerstvo vnitra, řediteli a celému obětavému personálu hotelu Šumava Wellness & Sport (i za výbornou stravu), Policejnímu prezidiu ČR, pracovníkům Odboru sociálního zabezpečení Ministerstva vnitra, firmě Bonerix s r.o., Hudbě Hradní stráže a Policie České republiky, TV Prima, Šumavským novinám, Kateřině Emmons a její milé rodině, Oldřichu Petráškovi, Ing. Jiřímu Plecitému, Šumavskému národnímu parku, České podnikatelské pojišťovně a dalším nadačním sympatizantům.
    
  Fe     
  zakladatelé nadace

  Nadace policistů a hasičů
  Ministerstvo vnitra ČR, PS 21, Nad Štolou 3
  170 34 Praha 7
  IČ: 26 73 87 41

  Tel.: +420 974 824 030
  Fax: +420 974 824 321