• O nadaci
 • Organizační složky
 • Činnost nadace
 • Kontakty
 • Aktuality
 • Dokumenty
 • Foto - Video
 • Archiv
 • Přátelé
 • Chcete přispět?
  175 787 001 / 0300
  Děkujeme!

  FINANČNÍ DARY VĚNOVANÉ NADACI JSOU BEZE ZBYTKU ROZDĚLENY MEZI NADAČNÍ RODINY.

  « zpět

  5. LÉČEBNĚ OZDRAVNÝ POBYT TTP V KAŠPERSKÝCH HORÁCH

  Koncem června jak se stává již tradicí, se uskutečnil léčebně ozdravný pobyt těžce tělesně postižených bývalých policistů a hasičů v nadační péči v Hotelu Šumava v Kašperských horách, kde nadační rodiny mile přivítal ředitel hotelu Bc. Jaroslav Hranička. Pobytu se zúčastnilo 43 osob, přibližně podobný počet jako v minulých letech.

  Sluneční dny umožnily rodinám příjemné turistické výlety, které si každý mohl vybrat podle svých zdravotních možností. A že na Šumavě je z čeho vybírat. 

  Všichni se zúčastnili celodenního výletu do Sklárny v Anníně, kde při exkurzi byla předvedena ukázka výroby skleněných korálků a kdo měl zájem mohl si vyzkoušet brošení skla. Pokračovalo se autobusem do Sušic, do Muzea Šumavy, kde byla možnost shlédnout známý mechanický sušický betlém, který odráží „kraj starých dob“ – od klasické dřevěné architektury, přes roubenky, šumavské statky, kamenné stavby, až po židovskou synagogu v Sušici. V jeho krajině jsou představeny významné památky města Sušice a jeho okolí. 

  Na zpáteční cestě se nemohla vynechat exkurze ve známé Čenkově vodní elektrárně mezi obcemi Rejnštejn a Srní na Sušicku u soutoku řek Vydry a Křemelné.

  Většina z nás již pociťovala únavu, ale zmínka o dvacetičlenném stádu pravých amerických bizonů, které se pasou asi 4 km od Kašperských Hor u obce Červená, nedaleko hotelu, byla silnější a tak řidič zastavil u ohrady. Bizoni však byli schováni ve stínu stromů. Někomu se podařilo v dalších dnech je spatřit a vyfotit. 

  V úterý přijela mezi nadační rodiny zahrát a zazpívat Hudba Hradní stráže a Policie ČR, která se svojí trojčlennou skupinou byla vítaným zpestřením slavnostního odpoledne doplněného grilovánými pochoutkami.

  Celý týden využívaly rodiny nabízených hotelových služeb jako možnost rehabilitace, např. vířivou vanu, solnou jeskyni, fitnes, klasickou masáž a dokonce někteří otužilci i venkovní bazén.   

  Ve chvílích odpočinku posedávali rodiny na terase a mezi sebou diskutovali o svých starostech a bolestech. Od mnohých byla slyšet slova vděčnosti a díků nadaci nejenom za finanční pomoc, ale především za možnost setkání mezi svými. Policista a hasič, zůstávají policisty a hasiči do konce svého života i když už nejsou ve službě. Svoje zdraví a rodinu obětovali při zachraně jiného života a proto očekávají a plně si zaslouží od nás uznání.

  Poděkování patří přátelům nadace, kteří svojí pomocí přispěli k uskutečnění léčebně ozdravného pobytu pro nadační skupinu těžce tělesně postižených bývalých policistů a hasičů.

  Realizaci projektu podpořila Zdravotní pojišťovna ČR, Nadace ČEZ, Čepro a.s., Česká pošta, s.p., CK Kovotour plus s.r.o., ČPP vienna insurance group, Zařízení služeb MV.

    DĚKUJEME.

  H. Proch.

  zakladatelé nadace

  Nadace policistů a hasičů
  Ministerstvo vnitra ČR, PS 21, Nad Štolou 3
  170 34 Praha 7
  IČ: 26 73 87 41

  Tel.: +420 974 824 030
  Fax: +420 974 824 321