• O nadaci
 • Organizační složky
 • Činnost nadace
 • Kontakty
 • Aktuality
 • Dokumenty
 • Foto - Video
 • Archiv
 • Přátelé
 • Chcete přispět?
  175 787 001 / 0300
  Děkujeme!

  FINANČNÍ DARY VĚNOVANÉ NADACI JSOU BEZE ZBYTKU ROZDĚLENY MEZI NADAČNÍ RODINY.

  « zpět

  12. ozdravný pobyt nadačních pozůstalých rodin

  12. ozdravný pobyt nadačních pozůstalých rodin proběhl 19.–26.8.2017 v Zařízení služeb MV hotelu Šumava v Kašperských Horách. Sešlo se na něm 85 účastníků z 25 pozůstalých rodin a 20 hostů převážně z resortu.

  Dětí byla tentokrát asi polovina z celkového počtu a tak se někdy zdálo, že z poklidného, pohodlného a elegantně zrenovovaného hotelu se stal včelí úl. A protože ozdravný pobyt byl už pokolikáté ve stejném prostření byla vedením hotelu, za asistence přidělených pracovníků, nadaci povolena vlastní výzdoba. Ústředním místem setkávání byla krytá venkovní  terasa u bazénu a tak se nad posezením vznášely větrní draci – dárek od s.p. Česká pošta, v bazénu se majestátně pohupovaly velcí nafukovací tučňáci – dárek od XXXLutz a nafukovací míče od Zdravotní pojištovny ministerstva vnitra, České podnikatelské pojišťovny, a.s. a GŘ Hasičského záchranného sboru. Se vším se děti vyřádily. Na jednom stole byly permanentně k dispozici výtvarné potřeby, stolní hry a žonglovací a zábavné předměty. A kdo měl z dětí chuť tak kdykoliv tvořil nebo si hrál. Namalované výkresy měly po celou dobu vlastní výstavku. Zaujala plastelína a tak  obdiv patřil vytvořeným mašinkám, zvířátkům a dalším dílkům. Uměleckým vyvrcholením bylo zdobení přidělených bílých papírových tvrzených masek. Lepidlo a přírodní materiály, které děti nasbíraly v okolí podle připravené očíslované naučné stezky, udělaly zázraky. – Za pomoci jedné nadační maminky se děti také hromadně podílely na výrobě závěsných papírových barevných srdíček s poděkováním a věnováním na rubu. Na slavnostním odpoledni je pak rozdaly členům správní a dozorčí rady nadace, kteří si, po svém zasedání, dlouho povídali s dětmi, maminkami a tatínkem, triu Hudby Hradní stráže a Policie ČR, která svojí, tradičně profesionální a líbeznou hudbou, osvěžila atmosféru a veselou náladu a dalším hostům a personálu hotelu.

  Nedílnou činností byly pěší túry, výlety do blízkého i vzdálenějšího okolí a předposlední den výlet autobusem do věhlasné plzeňské zoologické zahrady. - Nejdříve to byla  každoroční  návštěva tradiční rodácké poutě v Rejštejně. Společně jsme také navštívili unikátní dílnu chodské keramiky a jeden večer přivítali výtvarnici, která přivezla skleněné hvězdičky a poutavě o této už zapomenuté tvorbě promluvila a také ji předvedla. Celý týden připomínal jedno velké a pestré životní divadlo. Všechno se využilo. Trampolína, bazén, hřiště, posilovna, tělocvična, kola a další sportovní potřeby. 2x bylo opékání špekáčků v kolibě. Wellness dotvořil skoro lázeňskou pohodu.

   – A hlavně: Každou chvíli se ozýval smích. A doslova hmatatelná byla dobrá nálada.

  Nadace policistů a hasičů – vzájemná pomoc v tísni vřele děkuje za laskavý přístup Zařízení služeb MV ČR, vedení hotelu Šumava a všem jeho zaměstnancům, Policejnímu prezidiu ČR, Zdravotní pojišťovně MV, České podnikatelské pojišťovně, a.s., Vienna Insurance Group, České poště, s.p., Nadaci ČEZ, Sportovnímu areálu v Sušici, který umožnil jednu návštěvu aquaparku zdarma každé nadační rodině, vedení zoologické zahrady v Plzni za umožnění hromadného vstupu zdarma, za spontánního přijetí tiskovým mluvčím, a také za laskavou  podporu primátora města Plzně a jeho náměstka, keramičce Květě Korečkové za návštěvu krásné horské  zahrady a keramické dílny s odborným výkladem, paní Janě Erice Hejralové z Rejštejna za skleněné hvězdičky a ukázku výroby, panu Oldřichu Petráškovi, Ing. Jiřímu Plecitému, paní Jitce Pražákové a Jitce, Pavlínce, Adélce a Stellince za všechnu pomoc. Bez jejich podpory by se ozdravný pobyt pohyboval v úplně jiných dimenzích.

  31.8.17 Fe                     

   

  zakladatelé nadace

  Nadace policistů a hasičů
  Ministerstvo vnitra ČR, PS 21, Nad Štolou 3
  170 34 Praha 7
  IČ: 26 73 87 41

  Tel.: +420 974 824 030
  Fax: +420 974 824 321