• O nadaci
 • Organizační složky
 • Činnost nadace
 • Kontakty
 • Aktuality
 • Dokumenty
 • Foto - Video
 • Archiv
 • Přátelé
 • Chcete přispět?
  175 787 001 / 0300
  Děkujeme!

  FINANČNÍ DARY VĚNOVANÉ NADACI JSOU BEZE ZBYTKU ROZDĚLENY MEZI NADAČNÍ RODINY.

  « zpět

  1. ročník Policejního pochodu Brdy

  Po několika měsíčních přípravách se uskutečnil 20. května 2017 na okrese v Příbrami v malé vesnici jménem Obecnice 1. ročních Policejního pochodu Brdy. Jakožto pořadatelé z Policejního klubu Příbram z.s. jsme se nechali inspirovat několika pochody, které se konají po celé zemi. Zdolávání vojenských a policejních pochodů je totiž našim velkým koníčkem, za kterým jsme se vydávali celoročně napříč celou republikou. Policejní pochod Brdy je však v něčem jiný. Nejenom že jsme otevřeli mnoha lidem z celé republiky krásy brdských lesů, které jsou nyní pod ochranou CHKO Brdy, ale především jsme přispěli na dobrou věc. Hlavním účelem pochodu bylo podpořit z výtěžku registrace účastníků Nadaci policistů a hasičů, která byla v den konání zastoupena ředitelem nadace PhDr. Vladimírem Šuterou CSc., který si při zahájení pochodu převzal z rukou pořadatelů šek ve výši 50 000,- Kč.  Po úvodním slovu a poděkovaní všem partnerům, kteří nám dali možnost uskutečnit náš pochod, se mohlo bezmála 600 účastníků vydat na dvě připravené trasy. Registrovaných účastníků z řad bezpečnostních složek a fanoušků vojenských a policejních pochodů se účastnilo dle registračních archů 450, mezi kterými byli i příslušníci Slovenské policie. Tyto počty navýšili fandové outdoorové turistiky a krásné přírody, kterých jsme odhadovali zhruba na 150. Po hromadném startu se masa nadšenců vydala na dvě připravené trasy, které jsme předem vytyčili. První byla oddechová, méně náročná, především pro starší lidi a rodiny s dětmi, která měřila 13 km. Druhá trasa byla o něco náročnější. Délka byla 30 km. Při plánování obou tras jsme se snažili, aby si účastníci odnesli co nejvíce zážitků a krásných panoramat zdejších lesů. Proto pochod vedl přes hřeben Třemošné k Pilské vodní nádrži, dále pak na Skelnou Huť, Malý Tok a po dalších hřebenech pohoří zpět.

  První nadšení účastníci se vraceli zpět po několika hodinách. Dohled nad nenarušeným průběhem pochodu na trasách i v zázemí poskytovali příslušníci OOP Příbram venkov, kteří zde ukázali část svého nového vybavení, kterým zajišťují bezpečnost v CHKO Brdy. Mohli jsme vidět nového policejního drona, terénní čtyřkolky i terénní automobil. Bez nadsázky můžeme říct, že se brdské lesy v den pochodu stali s počtem zúčastněných policistů na samotném pochodu nejbezpečnějším místem v ČR. 

  Jsme velice rádi, že byl o pochod tak velký zájem a že se nám vracely kladné ohlasy z řad zúčastněných. V průběhu dne vládla po celou dobu přátelská atmosféra. V příštím ročníku pochodu, který se bude konat 19.5.2018,  plánujeme rozšířit kapacity pro registrované účastníky a chceme vytvořit i trasu pro ty nejnáročnější o délce 70 km. Chceme i nadále podporovat Nadaci policistů a hasičů, která poskytuje finanční podporu pozůstalým po policistech a hasičích, kteří přišli o život při výkonu služby. Zúčastnit se pochodu, tedy i podpořit tuto nadaci, může každý. Proto sledujte naše webové stránky www.policejnipochodbrdy.cz a Facebook, kde nás najdete pod Policejním klubem Příbram z.s.

                                                                                  Mgr. František Pinkava

                                                                      Předseda Policejního klubu Příbram z.s.

  Nadace policistů a hasičů – vzájemná pomoc v tísni vřele děkuje všem zúčastněným za laskavou solidaritu s nadačními rodinami. Finanční dar bude beze zbytku rozdělen na zvýšení jejich životní úrovně.

  1. Policejního pochodu Brdy se zúčastnily nadační děti s maminkami.

  zakladatelé nadace

  Nadace policistů a hasičů
  Ministerstvo vnitra ČR, PS 21, Nad Štolou 3
  170 34 Praha 7
  IČ: 26 73 87 41

  Tel.: +420 974 824 030
  Fax: +420 974 824 321